HTC One M8: Hliníkový Bůh [První pohled]

2

HTC One (M8)_2

Včera odpoledne mi na redakčním stole přistál nový telefon od HTC – konkrétně model One M8. Jelikož jsem za poslední rok měl v rukách téměř každého známějšího výrobce (kromě HTC), byl jsem velice zvědav, jak daleko se společnost HTC za rok a půl (ano, tak dlouho jsem neměl dlouhodoběji žádné HTC) dostalo.

Balení

Celý sen započal hned u krabičky, která je velmi elegantně zpracovaná. Zaoblené rohy se prostě nevidí u každého výrobce. Na škodu je jen to, že krabička není ze stejného materiálu, jako telefon – tedy z hliníku.

Co se týče balení, to je mírně nadstandardně vybaveno, příjemným bonusem je obal pro telefon samotný telefon, který kryje záda telefonu a částečně i displej (kryt mírně přesahuje).

_DSC9702 _DSC9707 _DSC9776

Start telefonu

První start byl poměrně delší, nejedná se ale o nic hrozného. Po vyplnění potřebných údajů jsem následně obdržel aktualizaci (120MB), která slibovala vylepšení stability telefonu. Po instalaci jsem se konečně pustil do testování.

Sense 6? Žádný problém!

Jako první mě přivítala obrazovka BlinkFeed, která se žádných výrazných změn od předchůdce nedočkala. Vlastně, celá nástavba je pořád stejná jako u předchůdce, jen všechno bylo více sjednoceno – aplikace tedy mají podobný styl apod.

Za co bych chtěl HTC pochválit již nyní, je rychlost samotného telefonu. Ačkoli jsem měl za poslední rok XX telefonů v rukách, které byly převážně z nejvyšší třídy, u tohoto telefonu mám konečně pocit, že vše funguje tak, jak má. Jestli mé nadšení zůstane, ukáže jen čas.

HTC BoomSound

Kdybych mohl v tomto článku používat vulgarizmy, použil bych je. Ne kvůli tomu, že bych na reproduktory musel nadávat, nýbrž naopak. Jedná se o velmi kvalitní reproduktory, které hrají velmi čistě a mají hodně věrné podání basů. Telefon vyniká i ve vysoké hlasitosti tohoto reproduktoru, u které jsem nezaslechl žádné nechtěné chrastění.

Osobně mám u těchto reproduktorů pocit, že hrají jako nějaká kvalitní sluchátka, což rozhodně není na škodu.

_DSC9742

Slavný Ultrapixel

Jediné, z čeho jsem prozatím rozčarován, je slavný UltraPixel. Pokud nás čtete častěji, rozhodně víte, o jaký typ fotoaparátu jde.

Za první den jsem nafotil zhruba 50 snímků, které většinou skončily v koši, neboť se mi jejich kvalita nelíbila. HTC na(ne)štěstí poskytuje poměrně rozsáhlé možnosti nastavení tohoto fotoaparátu, díky čemuž si myslím, že hodnotit tento fotoaparát je ještě předčasné. Prozatím se tedy můžete podívat na pár nejzdařilejších snímků, které se mi povedlo zachytit pomocí tohoto fotoaparátu.

IMAG0025 IMAG0031 IMAG0037

Závěr

HTC One M8 má rozhodně co ukázat světu. Ať už se to týká optimalizace, zpracování, designu, či výkonného reproduktoru. Osobně se mi tento telefon líbí mnohem více, než konkurenční Samsung Galaxy S5, který je mimo jiné vyroben z plastu a je o (mnohdy rozhodující) tisícovku dražší.

Co mě naopak prozatím zarazilo na telefonu, je fotoaparát UltraPixel, u kterého doufám, že mu postupem času přijdu na chuť a slot na SIM kartu – telefon totiž podporuje pouze nanoSIM, kterou můžeme znát z telefonů iPhone. Jedná se ale o poměrně drobné nedostatky, které pravděpodobně do finální recenze vymizí.

 

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Alza.cz, u které si můžete telefon HTC One M8 zakoupit.

alza-logo

2 KOMENTÁŘE

  • Dobrý den Aleno,

   Váš komentář jsme redakčně upravili – odstranili jsme z něj odkaz. Poprosil bych Vás o nešíření reklamních odkazů na našem webu.

   Přeji hezký zbytek dne,
   Martin Kadlček

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here