HTC M8 Mini: první uniklé informace o výbavě jsou zklamáním

0
HTC One Mini black
Loňská verze HTC One Mini

Není příliš velkým překvapením, že HTC chystá zmenšenou verzi své nepředstavené vlajkové lodi M8 (One 2). Výbava smartphonu s přídomkem Mini zůstávala dosud záhadou, během víkendu však byly informace zveřejněny na známém twitterovém účtu @evleaks. Pokud jste očekávali, že taiwanský výrobce zvolí stejnou strategii jako Sony u modelu Xperia Z1 Compact, máme pro vás špatnou zprávu.

Po stránce výbavy bude HTC M8 Mini údajně jen vylepšenou verzí loňské zmenšené vlajkové lodi. Konkrétně bychom měli očekávat 4,5″ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktovaný na 1,5 GHz a 1GB RAM. Příjemným překvapením by měla být možnost rozšíření 16GB vnitřní paměti díky přítomnosti slotu na micro SD karty.

Zadní fotoaparát už nejspíš nebude využívat technologii Ultrapixel, ale nabídne klasické rozlišení 13 Mpix. K další údajné výbavě patří 5 Mpix přední kamerka, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 a operační systém Android 4.4.2 KitKat doplněný o uživatelskou nadstavbu Sense 6.0. Dvojice tlačítek pod displejem by měla být nahrazena třemi softwarovými tlačítky nacházejícími se v dolní části obrazovky.

Pro mnoho zájemců bude nejspíš výbava HTC M8 Mini velkým zklamáním, neboť by mělo jít opět jen o smartphone střední třídy. Na druhou stranu se však výrobce poučil z některých chyb předchozí generace, jako například chybějícího slotu na micro SD karty nebo nepříliš kvalitního ultrapixelového fotoaparátu.

Termín představení HTC M8 Mini zatím zůstává záhadou, ale podle předchozích spekulací dojde k představení zmenšené varianty nedlouho po představení velkého HTC M8.

zdroj: Evleaks (Twitter) via HTC Source

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here