HTC J Butterfly – první tabletofon s FullHD displejem

3

Pamatujete si ještě na sérii spekulací (info z benchmarku, fotografie ..) o záhadném telefonu od HTC, který se měl jako jeden z prvních přinést 5“ displej s FullHD rozlišením? Doufám, že ano, právě takový telefon se totiž dnes dostal do rukou redakce internetového magazínu The Verge.

HTC J Butterfly, jak se novinka jmenuje, zaujme hlavně svým jedinečným 5“ Super LCD 3 displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Nabídne tak jemnost celých 440 bodů na palec, což je o přibližně třetinu více, než aktuálně nejbližší konkurence (iPhone 5: 326ppi; Lumia 920: 331ppi; Xiomi Phone 2: 342).

A ani z hlediska ostatních parametrů nepůjde o žádné ořezávátko. Srdcem bude čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro APQ8064 doplněný o grafický čip Adreno 320 a 2GB operační paměti RAM, zadní fotoaparát zvládne snímky až v rozlišení 8.1MPx a i přes přítomnost vnitřní pameťi o velikosti 16 GB bude dostupná čtečka microSD karet.

Baterie bude mít lehce nadstandardní kapacitu 2020 mAh. Operačním systémem bude samozřejmě Android ve verzi 4.1 Jelly Bean, tradičně nebude chybět ani grafická nadstavba HTC Sense.

Telefon byl bohužel prozatím oznámen jen na domovském Tchaj-wanu. Určité indicie pak naznačují, že bude co nevidět dostupný také u amerického operátora Verzion. O evropské verzi bohužel zatím nepadlo ani slovo a mohu-li na základě starších rozhodnutí firmy odhadovat, tak zřejmě ani nikdy nepadne.

 

Zdroj: eurodroid, theVerge, AndroidAndMe, androidpolice

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here