HTC chce tento rok vydat 6 nebo 7 smartphonů

0

HTC-Desire-626-hands-on-front

HTC si v poslední době nevedlo příliš dobře. Společnost vydala před několika dny svou finanční zprávu za čtvrté čtvrletí roku 2016. Jak se dalo očekávat, tentokrát byla tato částka ve ztrátě přibližně $116 millionů.

HTC ví, že aby se tato firma udržela, musí provést pár zásadních změn. To je důvod, proč má společnost připravenou novou obchodní strategii pro rok 2017.

Prezident HTC Smartphone, Chia-Lin Chang, nedávno řekl, že se společnost nebude snažit zvýšit své příjmy v roce 2017, ale místo toho se zaměří na získání svého zisku zpět. K dosažení tohoto cíle, HTC vydá tento rok šest nebo sedm vysoce ziskových smartphonů.

Všechny tyto smartphony budou mid-rangeové nebo high-endové. Společnost také potvrdila, že nebude oznamovat žádné smartphony, protože konkurence je příliš vysoká.
Strategie společnosti dává smysl. Je mnohem lepší se zaměřit na malý počet smartphonů a ujistit se, že právě tyto smartphony nabídnou něco nového a jedinečného, než vydat více zařízení, které nepřinesou nic nového.

Z druhé strany, HTC musí pochopit, že jedním z důvodů, proč nebyly jejich smartphony dobře prodávany, je jejich cena. Společnost by se měla proto hlavně zaměřit na minimalizaci nákladů, aby bylo možné nabízet své produkty za nižší cenu.

Zdroj

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here