HTC Butterfly se začne prodávat v Nizozemsku, dostupnost v ČR je stále nejistá

0

O HTC Butterfly jsme na našem webu psali už mnohokrát a většinou v souvislosti s jeho dostupností na evropských trzích. A nejinak tomu bude i tentokrát, protože se objevila informace, že se pětipalcový tabletofon začne na začátku května prodávat v Nizozemsku. A to i přesto, že taiwanský výrobce před několika měsíci prohlásil, že HTC Butterfly není určeno pro Evropu.

Nutno však říct, že Nizozemsko není první evropskou zemí, kde se smartphone začal prodávat. Už v lednu byla dostupnost oznámena v Rusku, který však není úplně specifickým evropským trhem. HTC Butterfly se dále prodává v některých asijských zemích a s upraveným designem a názvem HTC Droid DNA také v USA, kde jej nabízí mobilní operátor Verizon.

Nás však nejvíce zajímá dostupnost v České republice, proto jsme napsali tuzemskému zastoupení HTC, odpověď však byla velmi neurčitá. České zastoupení výrobce zatím nic o dostupnosti HTC Butterfly neví, máme ale sledovat jejich webové stránky, kde by se případné informace objevily s dostatečným předstihem.

HTC se však do rozšíření dostupnosti smartphonu příliš hrnout nebude, a to zejména kvůli tomu, že by mohl značně omezit prodeje vlajkového modelu HTC One. Butterfly má sice nepatrně slabší parametry, ale zato má slot na micro SD karty a prodává se za nepatrně nižší cenu.

Například v Nizozemsku je cena HTC Butterfly stanovena na 589 eur (15 150 Kč), zatímco HTC One stojí kolem 670 eur (17 240 Kč). Někteří uživatelé mohou také za výhodu považovat větší pětipalcový displej a běžný fotoaparát namísto kontroverzního ultrapixelového.

htc butterfly

HTC Butterfly má 5″ displej typu Super LCD 3 s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, který je proti poškození chráněn odolným sklem Gorilla Glass 2. Ve výbavě dále nalezneme čtyřjádrový Snapdragon S4 Pro taktovaný na 1,5 GHz, grafický čip Adreno 320, 2GB RAM, 16GB vnitřní paměť rozšiřitelnou pomocí slotu na micro SD kartu, Bluetooth 4.0, Beats Audio a baterii s kapacitou 2020 mAh.

Taiwanský výrobce telefon osadil 8mpx fotoparátem s BSI senzorem pro kvalitnější snímky při špatných světelných podmínkách a 2mpx přední kamerou pro videohovory. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou HTC Sense 4+. HTC Butterfly má rozměry 143 x 70,5 x 9,08 mm a hmotnost 140 gramů.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here