HTC Butterfly S – 5″ Full HD displej, Snapdragon 600 s taktem 1,9 GHz a 3200mAh baterie

0

htc butterfly s

HTC se dnes pochlubilo další novinkou, která ve většině parametrech dokonce překonává vlajkovou loď HTC One. Velmi nepříjemnou zprávou je fakt, že se HTC Butterfly S bude prodávat pouze v asijsko-pacifickém regionu, který zahrnuje například USA, Rusko, Východní Asii či Austrálii. Opakuje se tak podobná situace jako u předchozí generace HTC Butterfly, která taktéž není dostupná na evropských trzích.

HTC Butterfly S je vybaveno 5″ displejem typu Super LCD3 o rozlišení 1920 x 1080 pixelů, jedná se tedy o obrazovku se stejnými parametry, jako u předchozí generace smartphonu. Výrazného vylepšení se však dočkal procesor, kterým je nyní čtyřjádrový Snapdragon 600 taktovaný na 1,9 GHz. Pro srovnání, HTC One je vybaveno shodným čipem, ale běžícím na nižší frekvenci 1,7 GHz.

Nechybí ani 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť, kterou lze překvapivě rozšířit pomocí slotu na micro SD karty. Po vzoru už zmíněné vlajkové lodi je novinka vybavena kontroverzním ultrapixelovým fotoaparátem, který je doplněn o 2mpx přední kamerku pro videohovory. Kvalitní zvuk by měla zajistit dvojice stereo reproduktorů na přední části, dva dedikované zesilovače a technologie Beats Audio.

Dalším trumfem HTC Butterfly S je baterie, jejíž kapacita se vyšplhala na 3 200 mAh. Operačním systémem by měl být Android 4.2 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu Sense 5. Novinka by se měla na výše uvedených trzích začít prodávat už v červenci, ato za cenu kolem 765 dolarů, v přepočtu asi 14 600 Kč. K dispozici bude černá, bílá, šedá a červená verze.