Hrátky s Galaxy Note 4: UV a SPO2 senzory

5

Vývojaři se neustále předhání ve vymýšlení různých vychytávek a zvláštností, které odliší jejich smartphony od drtivé konkurence. Samsung Galaxy S5 například přišel se speciálním měřením tepové frekvence a ačkoli užitečnost této funkce není nikterak převratná, nedávno ohlášené modely Galaxy Note 4 a Note Edge už se mohou chlubit opět něčím novým a překvapujícím, a to UV a SpO2 senzory. Co od nich čekat?

galaxy-note-4

Začneme s UV senzorem. Jeho opodstatnění vychází už z názvu. Pokud jste venku a zamíříte senzor (který se nachází na zadní straně telefonu) na slunce, zjistíte aktuální úroveň UV záření a hlavně jeho dopad na vaše zdraví, ať už negativní nebo neutrální. Testování ve videu pod článkem vykázalo extrémně nízkou hladinu UV záření kvůli tomu, že bylo prováděno v uzavřené místnosti.

Druhý senzor, SpO2, umožňuje měření obsahu kyslíku ve vaší krvi (saturaci). Umístěn je také na zadní straně krytu a podobně, jako u měření tepové frekvence, se provádí přiložením prstu na senzor. Jednoduše počkáte pár sekund a výsledek máte na stole. Autorovi videa naměřil přístroj 96 %. Malý zádrhel je v tom, že vlastně nevíme, zda je výsledek ze zdravotního hlediska v pořádku nebo ne.

Sečteno, podtrženo. Z nových senzorů Samsungu se nám asi kolena nepodlomí. Na druhou stranu můžeme přemítat nad tím, s čím dalším se nám budou technici chlubit příště. Co byste rádi měřili svým telefonem vy?

https://www.youtube.com/watch?v=35vMX9ZMpbE#t=122

zdroj: http://www.phonearena.com

 

5 KOMENTÁŘE

    • Co takhle senzor kterej vám po přiložení na čelo změří IQ a pokud jste blbec, tak vám mobil zablokuje aby jste nemohli nikoho otravovat?

  1. Nesmysly tyhle senzory. Jsou úplně k hovnu a telefon pak stoji 800 Eur. Kdyby se raději pánové ze Samsungu zaměřili na užitečného věci a dělali telefony za 10-15k co si koupi lidi k práci a volání. Jsem zvědav kolik lidi si ty telefony za ty ceny koupi. Mam Note 3 a už tak jsem nadával když sem dával 17 k.

  2. Bývá dobrým zvykem dát do článku fotku věci, o které ten článek je. Nebo si autor myslí, že tohle je GN4?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here