Historie projektu Ara představena v krátkém videu

0

Projekt Ara je už natolik známý, že jej není třeba asi nějak detailněji rozebírat. Pokud by jej přesto někdo neznal, jedná se myšlenku vytvoření modulárního telefonu, u kterého budete moci měnit jednotlivé díly podle vašeho uvážení. Nejenže takto bude možné vyměnit hardware za novější, ale bude možné staré díly, které se rozbijí, vyměnit za nové.

rsz_untitled

O projektu si například můžete přečíst více na oficiálních stránkách. Společnost Phoneblocks, která za ním stojí, se dohodla na spolupráci s Motorolou, kterou v době vzniku jejich spolupráce vlastnil Google. Když se objevila zpráva, že se Google chystá prodat Motorolu Lenovu, nebylo jasné, jak to s projektem skončí.

Prvotní obavy, že projekt skončí, se nenaplnily, zbývala tedy otázka, kdo jej povede. Google naštěstí potvrdil, že Project Ara zůstane jeho, tedy prodej Motoroly jako takové se jej týkat nebude. Advanced Technology and Projects group (ATAP) – tým Googlu – který má Aru na starost tak o ní bude dál rozhodovat. Podle posledních zpráv se dozvídáme, že základní deska by měla stát 50 dolarů (přibližně 1000,- Kč) a první konference, určená především pro vývojáře, by se měla odehrát již v dubnu.

Na videu se můžeme nejen podívat na stručnou historii projektu, ale také na to, jak vznikal koncept přístroje a jak vypadá jeho prototyp. Nezbývá než doufat, že tvůrci dotáhnou projekt brzy do konce a my se tak budeme moci setkat brzy s reálným výrobkem.

http://www.youtube.com/watch?v=zG_uwDqLsZY

Zdroj: Androidandme, Droid-life

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here