Gionee Elife E7 – nejvybavenější smartphone na světě je z Číny

2

Gionee Elife E7

V Číně byl tento týden představen Gionee Elife E7, který se stává jedním z nejvybavenějších smartphonů. Jedná se o vůbec první zařízení na světě, které obsahuje nejvýkonnější variantu čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 800 s označením MSM8974AC a taktem 2,5 GHz.

Vyšší takt by měl mít také grafický čip, ale podrobnosti zatím zůstávají neznáme, neboť samotný Qualcomm tento procesor podrobněji nepředstavil. Brzdou výkonu rozhodně nebude ani operační paměť, která má velikost 3 GB. Gionee Elife E7 je tak po Samsungu Galaxy Note 3 teprve druhým telefonem vybaveným 3GB RAM.

Výběr však bude komplikovat několik verzí modelu, které výrobce připravil. Výše uvedenou konfiguraci totiž má jen 32GB verze smartphonu s podporou LTE. Dostupný však bude také model s 3G vybavený obyčejnějším Snapdragonem 800 taktovaným na 2,2 GHz. Pozor by si měli zájemci dát také při výběru velikosti interní paměti, neboť 16GB Elife E7 má jen 2GB RAM.

Gionee Elife E7 (1) Gionee Elife E7 (2)

Gionee Elife E7 má 5,5″ displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, což znamená jemnost nadprůměrných 404 ppi. Před poškrábáním je obrazovka chráněna odolným sklem Gorilla Glass 3. Chloubou novinky by měl být fotoaparát s rozlišením 16 megapixelů, o jehož výrobu se postarala společnost OmniVision. Přední fotoaparát dostal rozlišení 8 megapixelů, takže jej bude možné používat i k pořizování autoportrétů.

K další výbavě telefonu patří například Bluetooth 4.0, NFC, GPS + GLONASS a nevyjímatelná baterie o kapacitě 2 500 mAh. Po vzoru Xiaomi připravil čínský výrobce vlastní uživatelskou nadstavbu s názvem Amigo OS 2.0, která k téměř nepoznání překrývá použitý Android 4.2.2 Jelly Bean.

Gionee Elife E7 bude k dispozici v sedmi barevných provedeních. Cena nejlevnější verze smartphonu s 3G, 16GB interní pamětí, slabším procesorem a 2GB RAM byla stanovena na 2 699 juanů, což je v přepočtu necelých 9 000 Kč. Za nejdražší verzi vybavenou LTE, 32GB vnitřním úložištěm, silnějším procesorem a 3GB RAM zaplatí zájemci 3 499 juanů, tedy v přepočtu více než 11 500 Kč.

Novinka bude zpočátku dostupná jen v Číně, ale očekáváme, že skrze různé přeprodejce si Gionee Elife E7 budou moct za vyšší cenu koupit i zájemci z Evropy. 3G varianta se na trhu objeví už 12. prosince, ale na LTE verzi s 2,5GHz Snapdragonem 800 si budeme muset počkat na první čtvrtletí příštího roku.

http://www.youtube.com/watch?v=kFGx7kT_DEc

zdroj: GSM Insider, Phone Arena, GSM Arena

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here