Galaxy S5 Prime, Galaxy S5 LTE-A nebo oba?

0

Když byl představen v únoru Samsung Galaxy S5, začalo se vážně hovořit o tom, jestli se dočkáme i nějaké luxusnější verze. Spekulovalo se i před samotným představením, že verze by mohly být dvě. Zatím jsem se dočkali pouze jedné varianty a někteří stále věří, že kovová, či jiná prémiová verze přijde, i přes prohlášení jednoho z vysoce postavených zaměstnanců společnosti Samsung, že se luxusnější verze S5 nedočkáme.

Samsung-SM-G906S

Možná to byla pravda. V hongkongské cenové databázi se objevilo zařízení s označením SM-G906S, což je podle všeho verze Galaxy S5 s 3 GB RAM, displejem s rozlišením QHD (2560*1440) a procesorem Snapdragon 805 od Qualcommu. Tam je uveden název Galaxy S5 LTE-A. Mohlo by se tedy jednat o jinou verzi Galaxy S5, která sice je vybavenější a má lepší displej, ale skutečně, jak bylo od začátku tvrzeno Samsungem, nebude disponovat prémiovými materiály užitými pro výrobu.

Informaci o existenci QHD zařízení potvrdil i seznam, kde jsou uvedeny přístroje s označení KQ (který značí právě model G906) s 5,2″ QHD displejem (zde WQHD), K – pro klasickou verzi S5 (G900), K Mega (G750) pro 6″ zařízení s HD (1280*720) displejem a K Mini (G800) s 4,5 HD (1280*720) displejem.

s5-prime-mini-screen

Proč však uvažujeme o tom, že by mohlo být představeno ještě jedno zařízení? U Galaxy S4 měla LTE-A verze displej stejný jako verze klasická, změnily se pouze parametry u grafického čipu a procesoru. Změna rozlišení displeje u tohoto zařízení však příliš ke strategii Samsungu nesedí. Ten se mohl rozhodnout ji změnit. Nikde není uvedeno, kolik kusů toho modelu prodal, a jestli byla tato parametrová změna natolik důležitá, aby uživatelé nesáhli po klasické verzi.

Nakonec, pokud by Samsung mluvil pravdu, nechystá přece jen prémiovou verzi, avšak nebude to Galaxy S5?

galaxy-s5-prime

Zdroje: Androidandme, Sammobile, Twitter

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here