Galaxy S II má Gorilla Glass, grafický procesor zamknutý na 60FPS a prodává se skvěle

5

Možná jste trochu zmateni nadpisem, ale vzhledem k počtu novinek okolo Galaxy S II jsme Vás nechtěli zahltit články a raději jsme vše sesumírovali do jednoho trochu obsáhlejšího.

Stejně jako předchůdce Galaxy S tak i S II má místo klasického křemíkového skla podstatně pevnější Gorilla Glass. Ten se vyznačuje větší odolností vůči poškrabání a hlavně rozbití. Dle slov tvůrců je také lehčí a při zachování stejné pevnosti může být i tenčí. Pro zajímavost ještě dodám, že první zařízením s Gorilla Glass byla dnes již legendární Motorola Droid.

Další informace se bude také týkat hardwaru, ale tentokráte toho trochu více schovaného. Grafický čip Galaxy S II (Mali-400MP) je uzamknutý pro renderování maximálně 60 snímků za sekundu. Ve výsledku to tak znamená, že ve veškerých grafických benchmarcích nikdy nedosáhne více než 60FPS, což v podstatě znemožňuje jeho efektivní srovnání s konkurencí. Na druhou stranu se tak grafickému čipu uleví v náročných 3D aplikacích, což může mít pozitivní dopad na výdrž baterie. A dříve nebo později se stejně objeví nějaký způsob jak toto omezení obejít, takže se celkově jedná o pozitivní záležitost.

A poslední správa je také pozitivní. Galaxy S II se totiž prodává stejně dobře jako předchůdce, za prvních 72 hodin se totiž prodalo neskutečných 120 000 kusů. A prosím pouze v domácí Jižní Koreji, až se prodeje naplno rozjedou i v dalších 119 zemích, můžeme očekávat ještě větší boom. O tom také svědčí počet předobjednávek za měsíc duben, který se zastavilo na čísle 270 000. To je jen tak pro zajímavost téměř dva krát více, než u konkurenčního iPhone 4.

Pro pořádek ještě raději připomenu, že SGS II se bude prodávat ve dvou variantách. První, GT-I9100, je osazena procesorem Exynos 4210 taktovaným na 1,2 GHz doplněným o grafický čip Mali-400 MP GPU. Druhým je poté GT-I9103 s Tegrou 2, taktovanou na klasických 1GHz a grafickým čipem ULP GeForce GPU. Pro Českou Republiku je zatím oficiálně potvrzená první verze, která by se měla začít prodávat v průběhu května a to za cenu kolem 13 tisíc korun.

A na úplný konec zde máme srovnání Galaxy S II (Exynos 4210) s LG Optimusem 2X (Tegra 2) v nejznámějších benchmarcích. Konkrétně v Quadrantu zvítězil jednoznačně SGS II s 3200 body (podruhé 3700), zatímco LG 2X jich měl „pouhých“ 2600 (podruhé 2400), dále v Smartbench 2011 byly již výsledky zajímavější. V oblasti produktivity (čistý CPU výkon) zvítězil SGS II s 3640 body oproti 2720, které získal LG 2X. V oblasti herního výkonu již bylo pořadí obrácené, LG 2X získal 2570 a SGS II 2250. V dalších benchmarcích již tak viditelné rozdíly nebyly, pokud Vás i tak zajímají, podívejte se na ně ve videu níže.

Graf ceny produktu Samsung i9100 Galaxy S II poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: phandroid

5 KOMENTÁŘE

  1. No, tak jsem čekal že mali bude lepší…. No a taky je škoda že na něj nejdou tegra games, ale i tak dávám přednost Galaxy S2 před Optimusem 2X který jsem chtěl koupit, ale udělal jsem lépe že jsem počkal…. Škoda jen že tam nedali grafiku Power vr 543

    • Osobně, nemít SGS, tak jednám naprosto stejně. Tegra 2, ačkoliv je možná slabší, tak přináší velký přinos ve formě spciálné optimalizovaných her. A optimalizace je mnohdy daleko více, než hrubý výkon, vždyť takový iPhone 4 má slabší GPU, než současné SGS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here