Fujitsu chystá čtyřjádrový smartphone pro Evropu

5

Dalším japonským výrobcem, který se po Panasonicu chystá vstoupit na evropský trh s mobilními telefony, bude Fujitsu. První smartphone s Androidem pro Evropu představí společnost už možná na veletrhu MWC 2012 v Barceloně, který začíná příští týden. Novinka bude mít své trumfy nejen v oblasti hardwarové a softwarové výbavy, která bude patřit k naprosté špičce, ale také zvýšenou odolností proti vodě i prachu, dlouhou výdrží baterie a různými užitečnými drobnostmi, na které tradiční výrobci většinou zapomínají. Pravděpodobně půjde o stejný nebo velmi podobný model, který letos Fujitsu představilo na veletrhu CES.

Výbava nového chytrého telefonu od Fujitsu:

  • čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 (až 1,5 GHz)
  • 4,6″ displej s HD rozlišením
  • 13,1megapixelový fotoaparát
  • odolnost proti vodě a prachu
  • snímač otisků prstů
  • Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Fujitsu na barcelonský veletrh přiveze pouze několik ukázkových zařízení, takže možná bude chvíli trvat, než se telefon dostane do prodeje. Každopádně půjde o opravdu velmi silného konkurenta pro telefony známých výrobců.

Pro japonského výrobce, jehož chytré telefony nejen s Androidem jsou na domácím trhu poměrně oblíbené, považuje vstup do Evropy za svou prioritu, které dal dokonce přednost před USA. Do 3-5 let chce mít Fujitsu na starém kontinentě dokonce dvojciferný podíl, tedy více než v současné době mají Sony Ericsson a Motorola.

zdroj: uv

5 KOMENTÁŘE

  1. snímač otisků prstů? A ten bude fungovat jak? To bude snímat obrazovka? Bylo by to dobré na odemykání..Což je asi záměr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here