Explay N1 – mobil a hodinky v jednom

0

Ruská společnost Explay, známá především výrobou mobilních telefonů, nasadila do prodeje zařízení 2 v 1 – mobilní telefon a hodinky. Svým konceptem však jde proti davu. Hodinky mají slot na SIM kartu a fungují nezávisle na mobilním telefonu.

EXPLAY N1

Koncept mobilního telefonu a náramkových hodinek v jednom nemůžeme považovat za průkopnický. Již před několika lety se na trhu objevilo několik modelů, které však příliš velkou díru do světa neudělaly. Jelikož se však v poslední době mezi spotřebiteli začíná zvedat poptávka po hodinkách, které lze propojit s mobilním telefonem, využila společnost Explay příležitosti, i když trochu jinak.

Explay N1 se výrazně odlišují od nastaveného konceptu, ze kterého většina výrobců vychází, kdy náramkové hodinky slouží jako jakýsi přídavný displej k mobilnímu telefonu. Hodinky mají samostatný GSM modul fungující ve frekvenčních pásmech 900 a 1800Mhz a je do nich tedy možné vložit SIM kartu.

Co se výbavy týká, mají displej TFT LCD o úhlopříčce 1,44“ a rozlišení 240*240, bluetooth ve verzi 2.0 s podporou protokolu A2DP, podporují microSD karty až do kapacity 32GB a jsou osazeny lithium-iontovou baterií a kapacitě 350 mAh. Výrobce uvádí možnost doby hovoru až 5,5 hodiny a výdrž v pohotovostním režimu až 240 hodin.

Hodinky jsou již v prodeji za cenu 2990 rublů (v přepočtu přibližně 1825,- Kč). Pokud přičteme DPH a poplatek za celní deklaraci České poště, dostaneme se k částce 2300,- Kč.

Zdroj: Explaymarket

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here