Druhá generace modelu Moto X již od včerejšího dne na trhu

0

Dnem 26.9 se na trh dostává v pořadí již druhá generace mobilního telefonu Moto X z dílen Motoroly. K dispozici bude vskutku hodně variancí – základními barevnými variacemi budou černá a bílá, ke kterým můžete vybírat z mnohých barevných a materiálních kombinací zadního krytu telefonu . Ať již máte zálusk na jakoukoliv z uvedených variant, můžete si být jisti, že telefon z Vás rozhodně nevysaje všechnu peněžní komoditu – a především při zohlednění hardwarové specifikace a puncu novinky se i cena blízká patnácti tisícům nejeví zas tak otřesně.

Moto x1 Moto x2

JAKÝPAK VÝKON NABÍDNE NOVÁ GENERACE?

Pokud se alespoň z lehčí části zajímáte o hardware, který v poslední době nabízejí high-end modely, bude Vám připadat, že Moto X nenabízí zdaleka nic převratného při zohlednutí techniky nabízené v těchto cenových kategoriích. V porovnání s předchůdcem se dočkáme navýšení hmotnosti o 14g na 144 gramů a také nárůst výšky a šířky telefonu na 140.8, respektive 72.4 mm, kdežto tloušťka se v duchu poslední mody zmenšila na hodnotu rovných 10 mm ( předchůdce se pyšnil hodnotou vyšší o 0,4 mm ). Trošku se odprostíme od rozměrů a přejdeme ke čtyřjádrovému procesoru Snapdragon 801  o frekvenci 2,5 GHz. Inu, žádné překvapení v porovnání s konkurencí. Zatímco v případě interní paměti se dočkáme v porovnání s předchůdcem pouze dvou nižších variant ( 16 a 32 GB, kdežto 64 GB verze se zjevně z nabídky nadobro vytratí ), vylepšení v porovnání s předchozí generací se dočkáme také i displeje a fotoaparátu. Prvně jmenovaná položka se konečně dostala na hodnotu Full HD 1920×1080, přičemž předchůdce se musel spokojit pouze s 1280×720. Fotoaparát se u nově nabízeného provedení přehoupl přes hodnotu 13MPx ( o 3MPx více ), o to více překvapující je, že předchůdce nabízel maximální rozlišení fotografií o hodnotě 4320 x 2432 pixelů, zatímco novinka se musí spokojit „pouze“ s 4128 x 3096 pixely. Ovšem jak již jsme se mohli v minulosti přesvědčit, hodnota maximálního rozlišení nehraje v takovýchto sférách hlavní housle, zde je hraje kvalita fotografie.

DESIGNOVÁ STRÁNKA TELEFONU

Telefon se dočkal jen dílčích změn v porovnání s předcházející generací a to je jen dobře, když se podíváme na jednoduché a přitom elegantní linie telefonu. Lahůdkou, kterou si nová generace ponechala po svém předchůdci je možnost individualizovat si telefon podle svého gusta.  Nejen, že tímto Motorola již dříve vyřešila neduhy v podobě mála barevných kombinací či špatného sladění barev, ale taktéž Vám dává možnost vytvořit si unikátní variantu svého vlastního telefonu, což je v dnešní době významné plus.

moto-x-natural-plates

ZÁVĚR,VYHODNOCENÍ

Na závěr mohu jen říci, že Motorole se povedlo uvést na trh další úžasný výrobek. Ačkoliv nenabízí po hardwarové stránce nic převratného, jistojistě si dokáže najít mnoho zákazníky především díky četným možnostem individualizace. A právě v tomto je síla druhé ( a vlastně i první ) generace modelu Moto X.

PROBLÉMY S OBJEDNÁVKAMI (AKTUALIZOVÁNO)

Zdá se, že telefon již během prvního dne prodeje zastihly problémy s objednávkami a s jejich zpožděním. Hlavním důvodem je, že Motorola dostala velké množství objednávek najednou, přičemž toto mohlo způsobit určité zpoždění. Proč se však toto zpoždění událo a kolik lidí postihne nezná zjevně nikdo s vyjímkou Motoroly. Ovšem problémům zdá se není konce.

Na webových stránkách společnosti Motorola se objevili zprávy, že u některých lidí není možnost objednat si model Moto X s interní pamětí 32 GB. Zdá se, že pro tyto lidi není jiné možnosti, nežli se spokojit s 16 GB variantou.

Zdroj – problémy s objednávkami – androidandme.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here