Další novinky o HTC M8: název, čtyři barvy, tenčí rámeček, dual SIM a zmenšená verze

0

HTC One colors

Uplynulý týden přinesl několik významných novinek týkajících se chystané vlajkové lodi HTC, kterou známe pod kódovým označením M8. Rozhodli jsme se všechny uniklé informace spojit přehledně do jednoho článku. Zda jsou pravdivé se dozvíme na konci února, HTC totiž dlouho očekávaný smartphone s největší pravděpodobností odhalí na veletrhu MWC 2014 v Barceloně.

Název bude HTC One 2, opět se dočkáme i dual SIM varianty

one 2 dual sim leak

Dlouho se spekulovala, jak se vlastně nová vlajková loď HTC bude jmenovat. Dosud nejčastěji zmiňovanými možnostmi byly názvy One+ a One 2. A zatím to vypadá, že správně je druhá možnost, alespoň to tedy naznačuje Úřad pošt a telekomunikací v Nové Kaledonii, zámořském území Francie v Tichém oceánu. Na webových stránkách této vládní organizace je nástroj, který turistům umožňuje zjistit, zda jejich smartphone bude fungovat na místních 3G sítích.

V seznamu nalezneme snad všechny telefony od HTC, a to včetně dosud dvou nepředstavených modelů s názvy HTC One 2 a HTC One 2 Dual SIM. Úřad v daleké Nové Kaledonii nám tedy možná odhalil název jednoho z nejočekávanějších smartphonů letošního roku a zároveň potvrdil, že se i letos nejspíš dočkáme „dvousimkové“ varianty. Na druhou stranu nesmíme zapomínat, že dokud nebude HTC M8 představeno, nemůžeme si být s jeho názvem stoprocentně jistí.

zdroj: Phone Arena

HTC M8 Mini přijde dříve než předchůdce

I HTC M8 by mělo dostat zmenšenou variantu, alespoň to nasvědčuje informace, která se objevila na známém twitterovém účtu @evleaks. Pokud začal taiwanský výrobce pracovat na One 2 Mini (název stále nebyl potvrzen) už nyní, mohli bychom se představení dočkat nedlouho po originální verzi. Na loňské One Mini totiž museli zájemci čekat až do srpna, tedy bezmála šest měsíců.

Výbavu zmenšené verze zatím neznáme. Otazník visí především nad tím, zda se HTC inspiruje filozofií Sony a jeho modelu Xperia Z1 Compact, který je de facto vlajkovou lodí v menším balení. V současnosti prodávané HTC One Mini totiž po svém větším bratříčkovi zdědilo prakticky jen design a vysokou cenu.

zdroj: HTC Source

Čtyři barevné varianty HTC M8 už od počátku

Loňské HTC One bylo představeno ve stříbrné a černé variantě, ke kterým postupně přibývali další barvy, až jejich počet dosáhl čísla pět. Podle spekulací by však nástupce měl být rovnou představen ve čtyřech barvách, mohlo by tak odpadnout nejisté čekání zájemců na novou barevnou variantu. Barvami, ve kterých bude na konci ledna odhaleno HTC M8, by měla být stříbrná, černá, modrá a červená.

zdroj: HTC Source

HTC M8 bude mít výrazně tenčí rámeček kolem displeje

Jednou z vlastností HTC M8, o které snad už nikdo nepochybuje, je velikost displeje, která by ve srovnání s předchůdcem měla vzrůst ze 4,7″ na 5″. Podle spekulací by však celkové rozměry M8 mohly být totožné s letošním HTC One. Zásluhu na tom údajně bude mít výrazně tenčí rámeček kolem obrazovky a použití softwarových tlačítek v dolní části displeje, která by měla nahradit tradiční tlačítka pod displejem.

zdroj: HTC Source

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here