Další nabušený smartphone z Číny v prodeji

4

V poslední době se začíná ve velkém psát o smartphonech z Číny. Čínští výrobci měli spíše špatnou reputaci. Vyráběli plastová zařízení nevalné kvality a povětšinou kopírující iPhone. Nyní se celá situace mění, důkazem mohou být nedávno představené telefony, jako je Xiaomi MI2 nebo Oppo Find 5. Nyní se k této dvojci přidává Meizu MX2.

Hlavními přednostmi Meizu bude jistě displej a procesor. Displej má uhlopříčku 4,4 palce, jeho rozlišení nese hodnotu 1280x 800 (HD rozlišení). Uvnitř smartphonu tepe 4. jádrový procesor Samsung Exynos o taktu 1,6 GHz, jemuž asistují 2GB RAM paměti. Dále MX2 nabídne Android 4.1 Jelly Bean, 8 Mpx fotoaparát a kapacitu baterie 1800 mAh. Meizu se již začalo prodávat v Číně, Rusku, Hong Kongu a několika dalších regionech. Cena za 16 GB model startuje na částce 389 dolarů ( 7400 Kč), samozřejmě se prodává i 32 GB a 64 GB verze. Bohužel v ČR se oficiálního prodeje zřejmě nedočkáme, pokud tento telefon chcete, nezbývá nic jiného, než zkusit některého ze šedých dovozců. U nich se může cena pohybovat kolem 10 000 Kč.

Zdroj:androidcommunity.com

4 KOMENTÁŘE

    • „kopírují“ není to správné slovo. Přirovnal bych to k situaci, kdy Nokia, jako prrvní, uměla posílat SMS a dnes to umí každý telefon, smartphon i iPhone, tak to vždycky bude, někteří výrobci se inspirují u těch ostatních. A mimochodem Apple všichni berou jako boha, ale když se podíváte na telefony před iPhonem byly zajímavé, každý měl speciální funkci a po iPhonu jsou to jen stejné placky, které mají stejné vlastnosti. Vždyť dnes už se dá každý android upravit, tak že vypadá jako iPhone, stojí o polovinu méně a je i výkonnější. A iPhone zavedl vestavěnou paměť jen kvůli tomu, aby nebyl závislý na výrobcích pam. karet, byl rychlejší. Ostatní výrobci zavedli tento model, aby přilákaly „zhýčkané“ uživatele iPhonů, kteří přechází na android.

    • Počkat, on už si Apple patentoval i velikosti ROM? A jak byste to chtěl udělat? Třeba verzi s 20GB pamětí? Neumím si to dost dobře představit. 😉

      Tím samozřejmě nepopírám, že Meizu něco neokopírovalo od Applu, ale velikosti ROM to opravdu nejsou…

      • samozřejmě nepatentoval, jen říkám že se čínani strašně opičí 🙂 stejně jako ZTE Nubia Z5 – podobný název jako u nokie lumia 😀 …a navíc většina výrobců nabízí modely jen v jedné verzi, např. jen 8 gb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here