Coolpad 9970 – připravovaný čínský smartphone s Tegrou 4

0

Coolpad 9970

Ani méně známí čínští výrobci už své smartphony nevybavují jen levnými procesory od MediaTeku, Rockchipu či AllWinneru. Důkazem je chystaný Coolpad 9970, který by se měl brzy objevit v nabídce mobilního operátora China Mobile.

Srdcem smartphonu bude údajně čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4 taktovaný na 1,9 GHz, který společně s 2GB RAM zajistí bezproblémový běh operačního systému Android 4.2.2 Jelly Bean. Navíc nepůjde o žádného prcka, o čemž svědčí přítomnost 5,9″ displeje s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů.

Zadní fotoaparát by měl mít rozlišení 13 megapixelů a dvojitý diodový blesk. Tloušťku se výrobci údajně povedlo udržet na velmi příjemných 7,9 mm. Mezi volitelné příslušenství budou nejspíš patřit chytré hodinky Coolpad Cool Watch. Tím bohužel končí známé informace o výbavě a záhadou zatím zůstává také cena i dostupnost na mezinárodních trzích.

Coolpad 9970 však není jediným čínským smartphonem s Tegrou 4. V nejbližší době by se mělo začít prodávat také ZTE U988S, které je vybaveno 5″ Full HD displejem, 2GB RAM a 13mpx zadním fotoaparátem. I tato novinka je však určena pro operátora China Telecom a na mezinárodní trhy se tedy možná nikdy nedostane.

zdroj: GSM Insider

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here