Chcete přejít z Androidu na iOS? Apple nabízí pomoc

1

Možná přemýšlíte o přechodu na jiný operační systém, nebo jste již někdy nad tím polemizovali a zhrozili se všech potřebných kroků pro přesun veškerého obsahu ze stávajícího telefonu do nového zařízení postaveného na jiném operačním systému. Pokud se jedná o přechod z Androidu na iOS, tedy ze systému od Googlu ke konkurenčnímu Applu. Obdobné řešení nabízí již Sony pro modely Xperia, kdy specializovaná aplikace pro Android i iOS pomůže s přenosem kontaktů, souborů, atd.

iphone-6-and-iphone-6-plus

Nyní se o něco podobného pokusil Apple, který nabízí pro potenciální zákazníky na svých webových stránkách návody s názvy aplikací, díky kterým se dají přesouvat multimédia, aplikace, dokumenty, knihy, maily, kontakty a události kalendáře. Samozřejmě, že většina věcí se opravdu dá zkopírovat či přesunout, ale takové emaily a kalendář se „jen“ sesynchronizují. Podobný postup platí také pro aplikace, kdy je zákazník upozorněn, že si může aplikace stáhnout z AppStore, kde najde stejné nebo obdobné.

Ve výsledku se tedy nejedná o specifickou aplikaci, kterou si člověk nainstaluje a ta se již postará o veškerý přesun všeho potřebného. I tak však tento návod může dobře posloužit pro zákazníky, kteří zvažují přechod, či již iPhone nebo jiné iOS zařízení vlastní a právě řeší potřebu přesunu souborů.

android_to_ios

Apple očividně také předpokládá zvýšení počtu uživatelů měnících systémy díky novým iPhonům 6 a 6 Plus, které již nyní trhají prodejní rekordy s téměř dvojnásobkem předobjednaných kusů oproti iPhonům 5S a 5C z loňského roku.

V případě zájmu se můžete na návody v anglickém jazyce podívat na těchto stránkách.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here