[Doplněno: dostupnost v ČR] Červený Nexus 5 konečně oficiálně

0

Nexus 5 red google play

Červená verze Nexusu 5 unikla na internet v posledních týdnech hned několikrát. Jeden z posledních úniků hovořil o 4. únoru jako začátku prodeje nové barevné varianty. Nakonec se tak opravdu stalo a od dnešního dne je Nexus 5 ve světle červené barvě dostupný v Google Play Store. Kromě USA se tato nabídka týká například Německa, odkud čeští zájemci nakupují Nexus 5 s velkou oblibou.

Do červené se však nepřevlékl celý Nexus 5, nýbrž jen zadní část a okraje. Prostor kolem displeje a některé detaily, jako například boční tlačítka, zůstaly černé. Cena červené verze se nijak neliší od ostatních nabízených barev, tedy černé a bílé. 16GB Nexus 5 je možné v německém Google Play Store sehnat za 349 eur (9 622 Kč), 32GB varianta je o 50 eur (1 378 Kč) dražší. V USA jsou číselné ceny stejné, jen je nutné euro nahradit dolarem.

V tuto chvíli není jasné, zda se červeného Nexusu 5 dočkáme oficiální cestou i v České republice.

DOPLNĚNO: LG plánuje začít prodávat červený Nexus 5 i na českém trhu, a to na konci února. Cena zatím oznámena nebyla, ale očekáváme ji na stejné úrovní jako v případě zbylých dvou barevných variant.

Google Nexus 5 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

zdroj: Google Play Store (z ČR je stránka nedostupná), iDnes

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here