Bude Samsung Galaxy S5 dostupný s QHD displejem?

0

U vlajkové lodě Samsungu pro letošní rok se předpokládalo, že přijde s QHD (2560*1440) displejem a prémiovými materiály užitými při výrobě – kovovým tělem. Bohužel jsme se nedočkali ani jednoho, což pro mnohé bylo nemilým překvapením. Nyní se však v benchmarku objevil model, který alespoň jeden z očekávaných požadavků splňuje – QHD displej.

GetThumbNail

S jistotou nemůžeme tvrdit, že se jedná o nějakou verzi Galaxy S5, může jít o zcela jinou řadu telefonů (Samsung dříve prohlásil, že pracuje na prémiové řadě smartphonů) či telefon, které do žádné ze známých řad spadat nebude. Svým označením však napovídá, že by se o jinou verzi mohlo jednat. Klasická S5 má označení SM-G900, kdežto nový model nese kódové označení SM-G906S.

Z benchmarku GFXBench vyplývá, že přístroj bude mít čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 od Qualcommu s taktem 2,5 GHz, grafický čip Adreno 420 a paměť RAM o velikost 3 GB. Displej bude mít zmíněné QHD rozlišení při úhlopříčce 5,2″. Velikost kamery bude 16 MP. Testovaný model měl kapacitu vnitřní paměti ROM 32 GB.

Již dříve se v benchmarku AnTuTu objevilo zařízení od Samsungu s kódovým označením SM-900R4, které disponovalo displejem s QHD rozlišením, mělo však slabší procesor (čtyřjádrový Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz) a slabší grafický čip (Adreno 330), jeho představení jsme se však nedočkali.

Je jasné, že výrobci testují zařízení s různou hardwarovou výbavou, než se tedy nějaké zařízení dostane do prodeje, může se objevit několik jeho verzí a do prodeje se dostane pouze některá z nich. Je nejisté, jestli se s podobným zařízením setkáme v blízké době a už vůbec nevíme, jaké ponese označení. Pokud se však podíváme na výbavu klasické verze Galaxy S5 a modelu SM-G906S, zjistíme, pro co si Samsung možná schoval některé komponenty a proč například do S5 nenasadil větší RAM než 2 GB.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here