Benchmarky nejlepších smartphonů z CESu

7

Na benchmarcích, o které se postarali redaktoři ze serveru Engadget můžeme vidět, jak si vede špička představených chytrých telefonů. Letošní CES nabídl zajímavé modely, my se však podíváme na ty nejzajímavější – Sony Xperia Z, Sony Xperia ZL, Huawei Ascend Mate, Huawe Ascend D2, ZTE Grand S.

S výjimkou modelu Ascend Mate, jsou si všechny telefony podobné. Spojuje je 5 palcový displej, operační paměť 2 GB, čtyřjádrový procesor, Android Jelly Bean a několik dalších parametrů. Teď by se mohlo zdát, že souboj v testech bude vyrovnaný, ale jak můžete vidět, opak je mnohdy pravdou. Nejlépe si vedou modely od Sony, zejména Xpria Z, ty porazily konkurenci ve všech benchmarcích, jen ZTE Grand S vykresluje rychleji webový obsah. Škoda, že u modelů Huawei chybí záznamy ze Sun Spideru, avšak na konečném pořadí by se nejspíše nic nezměnilo.

Zdroj: engadget

7 KOMENTÁŘE

   • Pokud to měla být značka nerovnosti, souhlasím :D…ale když už se všichni těmi benchmarky ohání (dokonce i sami výrobci), tak proč to sem nedat :D…navíc Intel má opravdu dobrý potenciál…už 1-jádrový procesor v ZTE Grand X In je často i výkonnější než 2-jádrové procesory 🙂

    • Jo, je to nerovnost 🙂

     To, že jde o zajímavost, která si zaslouží novinku, nepopírám (kdybych to popíral, tak ta novinka nevyjde).

     Stejně tak nesnižuji potenciál Intelu, jde o firmu s nebývalými zkušenostmi a kapitálem.

     Jen tvrdím, že i když v benchmarku vyjde 10násobek, tak se může telefon při běžném používání zasekávat daleko více, než jeho, dle benchmarků slablíš, konkurence.

     • Jasně no…ale řekl bych, že tam taky hraje velkou roli optimalizace. Ale zatím podle zkušeností je Grand X In v prostředí velice plynulý a nemá problémy, u toho Lenova platí to samé…a to je ještě ve výoji :)…je to strašná škoda, že se k nám oficiálně nedostane…takový kousek železa (a to doslova :D) bych rád zkusil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here