ASUS představil na CESu Zenfone 2

0

asus-zenfone2-specs

V americkém Las Vegas nám momentálně probíhá již tradiční výstava CES, která se koná každý rok začátkem ledna. Jedná se o jednu z největších výstav elektroniky na světě, na které většina výrobců představuje velké hromady svých produktů.

Jednou ze společností, která na CESu představila svůj nový produkt, je i společnost ASUS, která se ve sféře mobilních telefonů a tabletů pohybuje již nějakou dobu. Právě na CESu představila společnost svůj nový telefon Zenfone 2, který rozhodně vypadá vysoce zajímavě! Tedy, alespoň dle specifikací.

Telefon disponuje čtyř-jádrovým procesorem Intel, který běží na 64-bitové architektuře a tepe na frekvenci @2,3GHz. Tento procesor doplňují následně buď 2, nebo rovnou 4GB operační paměti. Pokud jste fanoušky velkých telefonů, Zenfone 2 Vás potěší svojí velikostí. Jeho displej má totiž úhlopříčku 5,5″, přičemž jeho rozlišení je (v dnešní době) standardní Full HD (1920×1080 pixelů).

Samozřejmostí je, že telefon běží na operačním systému Android, přičemž jej v novém telefonu nalezeneme v momentální nejnovější verzi – 5.0 Lollipop.

Pokud se ptáte na cenu, ta bude na americkém trhu více, než dokonalá. Tento (poměrně) našlapaný telefon totiž bude startovat na cenovce 199 amerických dolarů (bez dotace operátorem), což nám v přepočtu na naše koruny dává cenovku něco přes 4500 korun, což je rozhodně zajímavá cena. K této ceně je ale nutno připočíst ještě naše DPH a marži obchodníků, cena tedy (pokud se telefon na náš trh vůbec dostane) v našich zemích již tak lákavá nebude.

 

Zdroj: AndroidCentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here