Android smartphone s černobílým e-ink displejem [video]

7

Čínský výrobce Onyx International představil velmi zajímavý smartphone s Androidem, který je vybaven černobílým e-ink displejem známým ze čteček elektronických knih.

Tento typ displeje přináší mnoho výhod, jako například výbornou čitelnost na slunci. Smartphone má díky displeji s elektronickým inkoustem hmotnost pouze 70 gramů a jeho baterie vydrží až týden na jedno nabití.

Vše má také své nevýhody, proto můžete zapomenout na videa, fotografie, náročnější hry a další funkce, které jsou u dnešních smartphonů téměř samozřejmostí. Nevýhodou je také pomalé vykreslování displeje.

Bez výraznějších problémů by měl telefon zvládat volání, SMS, čtení e-booků, přehrávání hudby, nejrůznější textové aplikace apod. Co se týče dalších specifikací, je smartphone vybaven procesorem Qualcomm MSM7227A s taktem 800 MHz až 1 GHz. Operačním systémem je Android 2.3.5 Gingerbread s nutnými grafickými úpravami od výrobce.

zdroj: armd

7 KOMENTÁŘE

  1. Při pohledu na zadní stranu ve mě hrklo – to to nemá foťák? Pak jsem si uvědomil, že to má e-ink 😀 Každopádně ale hezké zařízení, které by si určitě našlo mnoho kupců 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here