Alcatel u nás začal prodávat pětipalcové novinky Scribe HD a Scribe Easy

4

Alcatel znovu rozšířil svou nabídku smartphonů prodávaných v České republice. Tentokrát se v obchodech objevily dva tabletofony s pětipalcovými displeji a ovládacími pery ve stylu Samsungu Galaxy Note.

Alcatel One Touch Scribe HD

Alcatel One Touch Scribe HD

Nadupanější Alcatel One Touch Scribe HD (8008D) je vybaven 5″ IPS displejem o rozlišení 1280 x 720 pixelů, který je proti poškrábání chráněn odolným sklem Dragon Trail. O běh telefonu se stará čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589 s taktem 1,2 GHz a 1GB RAM. Základní 4GB vnitřní paměť je možné dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty.

8mpx zadní fotoaparát se může pochlubit LED bleskem, autofokusem a schopností nahrávat 1080px videa při 30 snímcích za sekundu. K další výbavě patří 1,3mpx přední kamerka pro videohovory, HSDPA, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, FM rádio a operační systém Android 4.2 Jelly Bean. Baterie o kapacitě 2 500 mAh by měla nabídnout výdrž až 9 hodin hovoru nebo 500 hodin v pohotovostním režimu.

Alcatel One Touch Scribe HD má rozměry 144 x 75 x 8,5 mm a hmotnost 135 gramů. Na českém trhu je smartphone nabízen v černém provedení spolu se stylusem a praktickým magnetickým krytem. Cena smartphonu z oficiální distribuce je necelých 10 000 Kč.

Alcatel One Touch Scribe Easy

Alcatel One Touch Scribe Easy all

Pro méně náročné zájemce je určen Alcatel One Touch Scribe Easy (8000D), který je vybaven 5″ TFT displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů. Stejně jako v případě předchozího modelu je displej chráněn odolným sklem Dragon Trail. Srdcem přístroje je dvoujádrový procesor Snapdragon S4 Play (MSM8225) s taktem 1,2 GHz, grafickým čipem Adreno 203 a 512MB RAM. Základní 4GB vnitřní paměť je možné dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty.

Ve výbavě nechybí ani 5mpx zadní fotoaparát doplněný o LED blesk i automatické ostření a přední VGA kamerka pro videohovory. Konektivitu zajišťují technologie HSDPA, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS a FM rádio. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean. Smartphone je také vybaven 2500mAh baterií, ale vzhledem k nižšímu výkonu by měla být její výdrž až 9 hodin hovoru nebo 594 hodin v pohotovostním režimu.

Alcatel One Touch Scribe HD má rozměry 143 x 78,4 x 9,8 mm a hmotnost 162 gramů. Zájemci mohou vybírat z červeného nebo modrého provedení. Cena byla stanovena na necelých 7 000 Kč.

Inspirováno Samsungem Galaxy Note

Obě pětipalcové novinky se mohou pochlubit užitečnými vychytávkami, které jsme mohli vidět už dříve například u řady Samsung Galaxy Note. Kapacitní stylus, který je součástí základního balení, umožňuje využívat následující funkce a předinstalované aplikace:

  • Rozpoznávání písma – Text nemusíte zadávat prostřednictvím klávesnice. Zprávy, e-maily a poznámky můžete psát vlastním rukopisem, který předinstalovaný software rozpozná a přepíše do elektronické formy.
  • Scribe Note – Do této aplikace můžete vkládat obrázky, text a následně je spolu kombinovat a vytvářet koláže.
  • Scribe Calculator – Speciální aplikace s kalkulačkou umí rozpoznávat prstem psané výpočty a sama je poté i vypočítá. Zlomky, odmocniny, mocniny, sinus, cosinus … výpočty můžete psát jako na běžný papír.
  • Evernote – Pomocí této aplikace si můžete snadno zorganizovat práci, ukládat nápady a zlepšit produktivitu. Nabízí přístup k vašim datům z domova, z práce i na cestách.
  • Adobe Reader – umožní čtení, úpravu a vytváření dokumentů ve standardních formátech Microsoft Office. Zároveň můžete komentovat, podtrhávat a sdílet celou škálu PDF souborů.

zdroj: tisková zpráva

4 KOMENTÁŘE

  1. Dle mého názoru je cena značně přemrštěná u obou modelů a Alcatel si moc věří. Vždyť za 10 tisíc už se dá koupit Nexus 4 s mnohem lepším HW (pravda, s menším displejem). Ten nižší model má šanci na úspěch, protože tak velký displej za danou cenu má jen málo telefonů…ale kvalita bude díky nízkému rozlišení hodně slabá asi…

  2. Dle mého názoru je cena značně přemrštěná u obou modelů a Alcatel si moc věří. Vždyť za 10 tisíc už se dá koupit Nexus 4 s mnohem lepším HW (pravda, s menším displejem). Ten nižší model má šanci na úspěch, protože tak velký displej za danou cenu má jen málo telefonů…ale kvalita bude díky nízkému rozlišení hodně slabá asi…

    • To je bohužel chyba distributora, který se rozhodl z Alcatelu udělat prémiovou značku, přitom jde vlastně o telefony od čínského TLC. Cena telefonů z neoficiální distribuce je nesrovnatelně nižší, konkrétně u Scribe Easy o víc než 2 000 Kč a u Scribe HD dokonce o víc než 4 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here