Alcatel se vrací, zkouší štěstí s Androidem a Dual SIM

4

Málokdo by tuto společnost neznal, v době, kdy v české republice by první velký „boom“ mobilních telefonů, měl Alcatel zařízení každý druhý, nicméně v dlouhodobějším měřítku, jakoby společnost zaspala dobu.

Dnes Alcatel přichází se svým levným smartphonem, který taktéž vsází na dvě SIM karty. Nový model nese název  Alcatel One Touch 918D a pokusí se nalákat na operační systém Android 2.3 Gingerbread. Procesor o frekvenci 650 MHz a 256MB RAM paměti sám o sobě již napovídá, že telefon je určen pro nenáročné uživatele. Dále je telefon osazen TFT displejem s rozlišením 320×480 px a velikostí 3,2“.

Samozřejmostí je podpora sítí GSM či 3G a taktéž Wi-Fi a Bluetooth 3.0. Na zadní straně pak najdeme 3,2Mpix fotoaparát a možnost rozšířit paměť telefonu až na 32GB za pomoci SD karty. Celkové rozměry telefonu pak nejsou nijak výrazně špatné – 112 x 59 x 12 mm a váží 123 gramů.

Jak bylo od začátku jasné, není to žádná „pecka“ nicméně osazení telefonu odpovídá i cena 179 AUD, telefon je určen výhradně pro australský trh. V přepočtu asi 3600 Kč. Pokud se telefon prosadí na australském trhu, mohli bychom se dočkat i rozšíření v globálním měřítku.

Zdroj: alcatelonetouch.com

4 KOMENTÁŘE

  1. koupil jsem si alkatel v zahranici a k memu udivu je v nem i cestina ,funkce a ovladatelnost tohoto telefonu je paradni (one touch 918d)jsem taky jeden z tech co pouzival pred lety alkatel a s timto jsem nad miru spokojen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here