Alcatel OneTouch Pop Fit – miniaturní smartphone nejen pro sportovce

0

Alcatel OneTouch Pop Fit (1)

Současným trendem ve světě mobilních telefonů je zvětšování displejů. Alcatel je však toho názoru, že stále existují uživatelé, kteří spíše než obrovskou úhlopříčku ocení smartphone miniaturních rozměrů. A my nemůžeme jinak než souhlasit, nosit s sebou například při sportu obrovský telefon totiž rozhodně není to pravé ořechové.

Alcatel na MWC 2014 v Barceloně představil levný, malý a lehký smartphone OneTouch Pop Fit, který je určen především pro mladší zákazníky s aktivnějším stylem života. Součástí základního balení by mělo být velmi bohaté příslušenství zahrnující pět výměnných zadních krytů v pestrých barvách, ochranný flipový obal, kvalitní špuntová sluchátka od amerického výrobce JBL a především netradiční pouzdro, které umožňuje smartphone připevnit na paži či předloktí.

Alcatel OneTouch Pop Fit (2)

Nošení Alcatelu OneTouch Pop Fit při sportu usnadňují rozměry jen 97 x 56,2 x 11,95 mm a hmotnost 78 gramů. Další velkou výhodou telefonu je odolnost proti polití vodou. Výbava novinky od Alcatelu zahrnuje opravdu jen to nejzákladnější, co v dnešních smartphonech můžeme najít. Přední straně dominuje 2,8″ displej s rozlišením 280 x 320 pixelů. O pohon se stará dvoujádrový procesor od MediaTeku s taktem 1 GHz a 512MB RAM.

Interní paměť smartphonu má velikost 4 GB, přičemž nechybí možnost jejího rozšíření skrze slot na micro SD karty. O konektivitu se starají technologie HSDPA+ (3G), Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Použitá baterie má kapacitu jen 1 000 mAh. Operačním systémem je Android 4.2 Jelly Bean doplněný o uživatelskou nadstavbu, kterou výrobce zjednodušil pro používání na smartphonu s malým displejem a nízkým výkonem.

Mezi předinstalovanými aplikacemi bychom měli mimo jiné najít RunKeeper pro zaznamenávání trasy při sportování, hudební přehrávač DoubleTwist a virtuální klávesnici Fleksy, která je určena pro velmi malé displeje. Termín zahájení prodeje ani cenu Alcatelu OneTouch Pop Fit zatím neznáme.

zdroj: Engadget, Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here