Alcatel One Touch Idol X – tenký, barevný a výborně vybavený smartphone s Androidem 4.2

0

alcatel one touch idol x (1)

Na lednovém CES 2013 sice Alcatel představil mnoho smartphonů, jeden ze svých největších trumfů si však výrobce nechal až na právě probíhající veletrh MWC 2013 v Barceloně. Alcatel One Touch Idol X je opravdu zajímavý smatphone, který zaujme už na první pohled svým pestrobarevným designem a extrémně nízkou tloušťkou 7,1 mm.

Novinka však zaujme také na druhý pohled, ani za svou výbavu se totiž nový Alcatel rozhodně stydět nemusí. One Touch Idol X má 5″ displej s Full HD rozlišením a velmi malým rámečkem. Poměrně vysoký výkon by měla zajistit blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz a pro uživatelská data bude určena 16GB vnitřní paměť, kterou lze dále rozšířit díky slotu na paměťové karty.

Alcatel One Touch Idol X byl představen s 13mpx fotoaparátem, podle výrobce se však na některých trzích může smartphone objevit s 8mpx snímačem. Nesmíme opomenout zmínit ani baterii, která nabídne vzhledem k velikosti přístroje poměrně malou kapacitu 2 000 mAh. Naopak potěší nejnovější Android 4.2 Jelly Bean s menšími úpravami od výrobce.

Telefon bude dostupný v několika výrazných barvách. Zpočátku půjde o modrou, červenou a žlutou, tedy barvy, které jsme dosud vídali jen u modelů s operačním systémem Windows Phone. Alcatel zatím neoznámil, kdy a za jakou cenu svou novinku začne prodávat. Už tradičně však nejspíš výrobce zvolí cenu nižší, než za kolik nabízí své srovnatelně vybavené modely konkurence. My jen můžeme doufat, že se One Touch Idol X objeví také na českém trhu, novinka má totiž ambice stát se prodejním trhákem.

alcatel one touch idol x (2)

via pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here