Acer Liquid Z5 – levná novinka s kvalitním fotoaparátem

0

Acer se několik dní před zahájením veletrhu CES 2014 v Las Vegas pochlubil novým smartphonem. Liquid Z5 je určen především pro nenáročné uživatele, kteří shánějí levný telefon s poměrně velkým displejem.

Acer Liquid Z5

Acer Liquid Z5 se od loňských modelů taiwanského výrobce liší především designem, který by měl zajistit bezproblémové ovládání většiny funkcí jednou rukou. Příjemná je také tloušťka smartphonu, která se zastavila na hodnotě 8,8 mm. Zájemci budou mít na výběr ze dvou barevných provedení, a to z bílého a šedého.

Novinka disponuje 5″ displejem o dosud nezveřejněném rozlišení, které vzhledem k ceně odhadujeme na 1280 x 720 nebo 960 x 540 pixelů. Acer v tiskové zprávě zmiňuje také přítomnost dvoujádrového procesoru taktované na 1,3 GHz, 4GB vnitřní paměti, Wi-Fi a GPS.

Chloubou smartphonu by měl být fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů, který by podle výrobce měl pořizovat nejkvalitnější snímky ve své třídě. Zásluhu naa tom bude mít mimo jiné BSI senzor zajišťující kvalitnější snímky za horších světelných podmínek, čočka se světelností F/2.4, infračervený filtr či HDR.

Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou od výrobce, který obsahuje několik přednastavených profilů přizpůsobujících uživatelské rozhraní různým skupinám uživatelů. V nabídce je například profil pro úplné začátečníky se smartphony, seniory nebo děti. Acer přidal do systému také sadu aplikací v plovoucích oknech či integraci úložiště AcerCloud.

Acer Liquid Z5 se začne prodávat od poloviny února na vybraných evropských trzích, konkrétně ve Francii, Beneluxu, Německu, Španělsku, Portugalsku, Ukrajině a Velké Británii. Zatím není jasné, zda si někdy smartphone budeme moct oficiálně koupit v České republice. Naopak známe cenu, kterou výrobce stanovil na 169 eur, v přepočtu 4 650 Kč. Spolu s telefonem se na pulty obchodů dostane také orginální příslušenství zahrnující mimo jiné ochranné kryty.

zdroj: Acer via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here