Acer Liquid Z3 – malý dualSIM nejen pro začátečníky

0

Liquid Z3 je název nejnovějšího dual SIM smartphonu, který nedávno představil taiwanský výrobce Acer. Jedná se model nižší třídy, který zaujme zejména nenáročné milovníky kompaktních telefonů s Androidem.

Acer Liquid Z3

Acer Liquid Z3 má hmotnost 120 gramů a  rozměry 109 x 60 x 10,4 mm, takže se pohodlně vejde i do menší kapsy u kalhot. Výrobce použil 3,5″ displej o rozlišení 480 x 320 obrazových bodů. O základní výkon se postará blíže nespecifikovaný dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz spolu s 512MB RAM.

Vnitřní 4GB paměť je možno dále rozšířit díky přítomnosti slotu na micro SD karty nebo pomocí online úložiště AcerCloud. Zadní fotoaparát má rozlišení jen 3 megapixely a přední kamerka pro videhovory chybí úplně. O konektivitu se stará technologie HSPA+ (3G) s rychlostí až 21Mbps, Wi-Fi, Bluetooth a GPS.

Pod zadním krytem se nachází baterie o kapacitě 1 500 mAh, která by podle výrobce měla zajistit až 450 hodin v pohotovostním režimu nebo 360 minut telefonního hovoru. Operačním systémem je Android 4.2 Jelly Bean, který obsahuje několik přednastavených profilů přizpůsobujících uživatelské rozhraní různým skupinám uživatelů. V nabídce je například profil pro úplné začátečníky se smartphony, seniory nebo děti.

Acer Liquid Z3 se začne od poloviny srpna prodávat na vybraných evropských trzích, ale český nebo slovenský mezi nimi chybí. Cena byla stanovena na příjemných 99 eur, v přepočtu 2565 korun. Zájemci mohou vybírat z černé a bílé verze smartphonu. K dispozici bude také šičoký výběr příslušenství zahrnující výklopné obaly (flip covers) nebo zadní kryty v pěti různých barvách.

zdroj: Acer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here