8 věcí, ve kterých je Galaxy S5 lepší než iPhone 5s

7

Jihokorejská společnost Samsung a newyorský Apple jsou nesmiřitelnými konkurenty v posledních několika letech. Tato rivalita je ovšem okořeněna vzájemnou spoluprací, protože Apple není soběstačnou společností a hledá tak u svého konkurenta pomoc v podobě dodávky hardwaru. Jinak tomu není ani letos, kdy Samsung vyrábí čip Apple A8 pro iPhone 6 a nový iPad. Stejný obrázek jsme viděli i loni, kdy s velkým nadšením veřejnost přivítala 64bitovou architekturu u procesoru Apple A7 a později se ukázalo, že je z dílny právě jihokorejského Samsungu.

Samsung Galaxy S5

I z těchto důvodu je jasné, že se nejen zahraniční portály snaží srovnávat vlajkové lodi obou společností. Ony sami totiž mezi sebou soupeří a prozatím z toho vítězně vychází Samsung, i když nejspíše na tom má velký podíl operační systém Android, který se těší velké popularitě. Na portálu Android Authority byl zveřejněn článek, ve kterém autor zmiňuje 8 věcí, ve kterých je Samsung Galaxy S5 lepší než jeho konkurent iPhone 5s. Je důležité ovšem upozornit, že Galaxy S5 zahájí prodej v letošním roce, kdežto Apple teprve svou novou vlajkovou loď představí. Bude tomu jako každý rok na zářijovém KeyNote.

iPhone 5s

8 výhod Galaxy S5 oproti iPhone 5s – 1. část

1.    Odolnost vůči vodě či prachu

Jistě již víte, že Samsung Galaxy S5 je voděodolný, pokud ne, doporučuji si přečíst skvěle napsaný článek mého kolegy, který shrnul veškerou specifikaci a sepsal opravdu vyčerpávající článek. Takovou funkci, kterou nejeden uživatel ocení, u iPhonu 5s chybí. Jihokorejská vlajková loď obdržela certifikaci IP67, takže u něho se nemusíte bát poškození díky potu, dešti, kapalinám, písku či prachu. Můžete ho tak bez obav brát i na písčité pláže nebo zahrádku.

Samsung Galaxy S5 - Fotoaparát

2.    Fotoaparát

iPhone 5s nabízí 8MPx fotoaparát, což v dnešní době není nikterak ohromující rozlišení. Samozřejmě ne vždy je třeba mít vysoké rozlišení, abyste měli ve svém chytrém telefonu kvalitní fotografie. Nicméně Galaxy S5 obsahuje hned 16MPx fotoaparát, který nabízí selektivní režim ostření (zaostříte pouze na to, co je pro vás důležité vyfotografovat a zdůrazníte tak svůj hlavní objekt). Spousta uživatelů pak ocení i živé náhledy snímků HDR a hlavně podporu natáčení videa v rozlišení 4K.

3.    Podpora rozšíření úložného prostoru pomocí SD karet

Slot pro SD karty, to je něco, co Apple ve svých zařízeních zásadně nepodporuje. Je to zejména kvůli tomu, že nabízí hned několik variant svých produktů, které se liší právě úložným prostorem. Proč tedy poskytovat svým zákazníkům „komfort“ pomocí SD karet, když si mohou zaplatit úložný prostor s vyšší kapacitou? Tento marketingový tah se společnosti Apple jistě vyplácí, ale pro nás uživatele jsou to zbyteční peníze navíc. iPhone 5s je k dostání i ve 64GB verzi, což většině uživatelů jistě postačí. Nicméně Galaxy S5 láká na 16 a 32GB verzi včetně podpory SD karet, takže si základní úložný prostor můžete rozšířit až o 128 GB. Navíc nikde není psáno, že musíte používat pouze jednu SD kartu. Takže zde je opravdu velká výhoda Galaxy S5, zvláště pokud byste natáčeli více videí v rozlišení 4K.

4.    Soukromý režim a režim pro děti

Při přečtení nadpisu čtvrté výhody Galaxy S5 oproti iPhone 5s jste se možná zarazili. Proč právě soukromý režim zmiňovat jako velkou výhodu? Pokud chcete za každou cenu ochránit své soubory, včetně fotografií, které mohou být i v nejednom případě intimní, pak Soukromý režim jistě uvítáte. Jednoduše svá data uzamknete a dostanete se k nim pouze vy. U Režimu pro děti jsou omezeny aplikace a videa, ke kterým mají děti přístup. Tyto režimy můžete bezpochyby nahradit i jinými aplikacemi, které toto umožňují. I tak se ale jedná o další užitečné plus pro Galaxy S5.

 8 výhod Galaxy S5 oproti iPhone 5s – 2. část

5.    Ultra power saving mode – Režim úspory energie

Výdrž baterie by se v současné době dala označit za jednu z hlavních kritérií při výběru mobilního zařízení. Chytré telefony a tablety jsou stále více výkonnější a nabízejí zajímavé funkce, čímž však trpí právě výdrž baterie. Určitě se již každému nejednou stalo, že se baterie zastavila na posledních 20 % své kapacity, ale vy jste potřebovali, aby vám ještě nemalou chvíli telefon vydržel. Právě na tento počin Samsung představil režim Ultra power saving mode, který přepne obrazovku do černobílého režimu, když je baterie téměř vybitá. Zároveň vypne i nepodstatné služby, přičemž ponechá možnost volání, přijímání hovorů, odesílání zpráv i přijímání zpráv. Posledních 10 % baterie pak podle společnosti Samsung vydrží až 24 hodin v tomto režimu.

Samsung Galaxy S5 - Ultra power saving mode

 6.    Vyměnitelná baterie

Vyšší výkon telefonu si žádá častější nabíjení baterie, která se tak opotřebovává. Stává se tedy, že baterie svou životnost ztrácí, což pocítíte i vy při každodenním používání. Nezbývá vám nic jiného, než ji vyměnit. Jenže u iPhone 5s baterie není plně uživatelsky vyměnitelná, zato u Galaxy S5 ano. Zde tak tkví další plus pro vlajkovou loď Samsungu.

samsung-galaxy-s5

7.    Super AMOLED

K tomuto bodu bychom mohli zařadit i velikost displeje, která je u iPhone 5s tradičně malá. Nicméně každému uživateli vyhovuje jiná úhlopříčka displeje, ačkoliv se na větší displej zvyká poměrně snadno. Galaxy S5 tedy má 5,1palcový displej, kdežto iPhone 5s pouze 4palcový. Hlavní je ovšem typ displeje. Jihokorejský Samsung u své vlajkové lodi Galaxy S5 vsadil na Super AMOLED displej, který se přizpůsobuje a mění v závislosti na různých světelných podmínkách. Automaticky tak optimalizuje displej pro ten nejlepší obraz. Nicméně i displej typu Retina u iPhone 5s patří mezi velice kvalitní displeje, takže zde záleží na uvážení každého uživatele, který z nich je vlastně lepší.

8.    Snímač tepové frekvence

Galaxy S5 v sobě má integrovaný i snímač tepové frekvence a obsahuje i aplikaci S Health. Tato výhoda samozřejmě není pro každého, nicméně se jí autor článku na Android Authority nebál zmínit.

9.    Android

Osobně přidávám i devátý bod. Operační systém Android je nejrozšířenějším mobilním systémem. Oproti iOS není nabízen pouze v zařízeních od Applu, takže se s ním uživatelé spíše setkali. Je tedy vysoce populárním systémem a objevují se i názory, že iOS je příliš jednoduchý.

Abychom byli spravedliví, tak bychom mohli zmínit i výhody pro iPhone 5s. Jedná se zejména o 64bitovou architekturu u procesoru Apple A7. Dříve také byla čtečka otisků prstů Touch ID inovativní novinkou, teď jí disponuje i Galaxy S5.

Zdroj: Android Authority

 

 

7 KOMENTÁŘE

  1. Nechci kritizovat, ale v režimu Ultra power saving mode se určitě nevypne možnost volání a odesílání zpráv (viz obrázek s ikonou Phone a Messages). Pokud by tomu tak bylo, tak to ten telefon není k ničemu a můžu ho rovnou vypnout.

    • Chtělo by to lepší překladač: It also shuts down non-essential services while leaving the ability to make and receive calls as well as to send and receive SMS messages.

  2. android je šrot. kamarádka má samsung galaxy ace la fleur. kvůli jedné blbé aplikaci si koupila větší paměťovou kartu vnitřn í paměť toho telefonu je docela malá a když si chtěla stahnout aplikaci tak jí to napsalo že paměť je malá. vůbec to nešlo přesunout tu instalaci i to uložiště na tu paměťovku. mno a ted tech radoby 8 důvodů. 1. tenkrat Iphone 3GS mi spadl celej do vody upozorňuju že byl zaplej spadl mi do vody ůplně celej koupal se cca 5 až 10 sekund. ze začátku nešel mikrofon ale až se úplně usušil tak fungoval jak pred tím 2.fotoaparát: iphone 5s fotí úžasně a normálnímu člověku to bohatě stačí. 3. Paměťová karta viz. přečtěte si prvních pár vět co jsem napsal. a velikost u Iphone 16GB bohatě stačí. 4. na iphone si můžu stáhnout aplikaci. 5. baterie. tak telefon chci mít plně funkční se vším všudy a né aby mi vydržela baterie dýl jen kvli tomu že se budu muset omezovat v barvách. 6. na internetu koluje spousty videí jak se dostat do iphonu pro mě žádný problém nebo bych ho dal známému ten by mi jí přehodil za pár korun. 7.větší display a rozlišení. držel jsem v ruce samsung galaxy s3 i s4. a nedá se pořádně manipulovat s tim telefonem jednou rukou narozdíl od iphonu. a finálovej 8. bod.to je taková blbost navíc. 9 duvod mám že iphone má lepší snímač otisku prstů tam jen priložím a šup odemčeno. můžu si nastavit až 5 otisku. narodíl od smasungu. tam clověk musí přejíždět prstem jak pako. 10. duvod iphone je lehčí. jo a iphone je levnější než ťam’tung neboli samsráč

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here