O2: Češi létali na dovolenou zhruba na týden

0

S velice zajímavým výzkumem přišla jeden z českých mobilních operátorů – konkrétně O2. Ten využil ve své síti tzv. Big Data, což jsou anonymní informace ohledně telefonů, která se pohybují v sítích O2.

Dle společnosti O2 letos v létě vyrazilo téměř 40% lidí na dovolenou v délce okolo osmi dnů. Déle, než 14 dní, si v zahraničí dopřává jen zhruba pět procent cestujících. Do šesti dnů se vrátila téměř třetina lidí, kteří opustili Českou republiku z pražského letiště. A ptáte se, jak daná data vznikla?

„V této analýze jsme se zaměřili na Čechy, nikoliv na zahraniční návštěvníky České republiky. Do analýzy jsme tak zahrnuli pouze data zákazníků O2, kteří se objevili na Letišti Václava Havla Praha, a poté se jejich SIM karta odhlásila z naší sítě, protože odletěli letadlem,“ vysvětluje Stanislav Kůra, ředitel pro Media a Data Management ve společnosti O2 Czech Republic.

Dále data ukázala, že Letiště Václava Havla nejvíce užívají obyvatelé Prahy a Středočeského kraje. Co se týče jednotlivých odletů, ty se konaly (dle informací společnosti O2) nejčastěji v 5 ráno, či okolo poledne.

140829-letiste-casy_odletu

 

Zdroj: blog.o2.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here