BLESKmobil – první oficiální virtuální operátor

3

Dnes na náš telekomunikační trh vtrhl nový operátor. Tedy ne operátor v pravém slova smyslu, ale virtuální operátor. Jmenuje se BLESKmobil a je pod křídly O2. Jeho hlavní devízou je to, že se bude specifikovat na co nejlevnější volání a psaní SMS, datové tarify budou (alespoň ze začátku) hodně osekané.

Tisková konference probíhala dnes ráno v pražském HUBu, pořádali ji společnosti Telefónica O2 a Ringier Axel Springer.

Co nás však zajímá nejvíc je nabídka, se kterou BLESKmobil přišel, pojďme se tedy podívat na ceny a základní údaje, kterými ,,zatopí“ konkurenci:

  • 2,5 Kč/minutu do všech sítí
  • 1,5 Kč/SMS do všech sítí
  • internet na den – 20 Kč (FUP 50 MB)
  • internet na měsíc – 100 Kč (FUP 100 MB)
  • volání do zemí EU – 10 Kč/minuta
  • volání ze zemí EU – 8,6 Kč/min, SMS – 2,6 Kč
  • do zahraničí dle ceníku O2 Eurotarif
  • účtování hovorů 60+1

Všechny služby které BLESKmobil nabízí budou hrazeny pomocí předplaceného kreditu. Není tedy možnost žádného paušálního zvýhodnění. Umím si představit, že tohle bude pro hodně lidí hlavní kámen úrazu, tedy alespoň pro ty, co jsou zvyklí hradit výdaje měsíčně. To, že se jedná o novinku mezi operátory však nebude mít vliv na dostupnost dobíjecích kupónů. Ty budou dostupné po celé ČR ve více než 6 000 prodejních míst (trafiky, stánky) a to v hodnotě 250 Kč. Doplníme, že platnost kreditu bude pouze 3 měsíce od data dobití.

Pokud budete chtít dobíjet jiné částky, máte možnost a to pomocí terminálů Sazka a nebo na České Poště.

K novému operátoru patří nové předvolby. Nové telefonní čísla začínají předvolbou 702. Jelikož je BLESKmobil pod křídly O2, hned od začátku nabízí 99% pokrytí, v tomto případě je tedy vše bez problémů. Hlasová samoobsluha se bude nacházet na telefonním čísle *61. Operátorskou linkou se stane telefonní číslo: 267 267 061. Ta však bude hrazena jednorázovým poplatkem 20 Kč. Důvod je jednoduchý = BLESKmobil se snaží veškeré náklady na provoz snížit na minimum, vše nadstandardní je již zpoplatněno.

BLESKmobil bude hned od začátku dostupný na SIM kartách klasické velikosti, které se však dají vyloupnout i jako microSIM karta. nano SIM pro iPhone 5 bude dostupná až později. Začátek BLESKmobil je stanoven na 7. listopadu. Reklamu na BLESKmobil můžete vidět v BLESK magazínu a od příštího týdne naleznete reklamu i v televizi.

Co přelomového tedy operátor nabízí? Odpovězte si sami. Nejde o nového operátora, jde o virtuála který je pod křídly O2. Ceny vypadají hezky, ale nabídna na internetové připojení je dost chabá.

3 KOMENTÁŘE

  1. Ale simkarty už někde prodávaj. Píšou že startujou až 7 listopadu s předvolbou 702. A kamoska uz mela zmeskanej hovor s cislem co zacina 702

  2. Takže když budu mít číslo z BleskMobilu u T-mobilu v mých 5, tak pořád nebudu platit nic, když Blesk patří pod O2?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here