Trial Xtreme – 3D vnuk Elasto Manie svému předchůdci ostudu nedělá

3

Pokud jste někdy hráli Elasto Manii, která obsadila hardisky mnoha počítačů na začátku minulého desetiletí, nebude vám koncept Trial Xtreme cizí. Účelem hry je dostat hlavního hrdinu bez zatáčení z bodu Start do bodu Finish pomocí změn rychlosti a naklánění motocyklu. Bránit vám v tom však bude množství rozmanitě uspořádaných překážek.

Trial Xtreme

 

Začněmě tím nejdůležitějším – hratelností. Hry, u kterých se předem počítá s nutností mnohokrát opakovat jednu úroveň musí mít jakýsi X faktor, díky kterému hra po pár neúspěších neskončí mezi nepoužívanými aplikacemi (fanoušci Angry Birds tento X faktor dobře znají). A Trial Xtreme v tomto ohledu nezklamává. Je to ten typ hry, kvůli kterému zapomente jíst a spát, minimálně do dokončení aktální úrovně. Úrovně neoplývají velikou variabilitou typů překážek, ale jejich kombinace jsou neustále originální a velmi dobře navržené, díky čemuž má hra ideální obtížnost. Úrovní je celkově třicet a jejich dokončení vám v závislosti na vaší šikovnosti bude trvat okolo 10 hodin.

 

Trial Xtreme

 

Na rozdíl od podobných her (například velmi kvalitní MX Moto) výsledek nijak neovlivníte kvalitou své akrobacie, jde opravdu o co nejrychlejší průjezd tratí. Výhodou tohoto typu her je jednoduché ovládání jako dělané pro mobilní telefony. Vystačíte si se šipkami dopředu a dozadu v dolní částí obrazovky a akcelerometrem, který váš stroj naklání. Ovládání je na základní úrovni slušné, šipky pro zrychlení a zpomalení jsou dostatečně velké a citlivost akcelerometru je nastavena tak akorát, i když hodně záleží na osobním vkusu. Problém nástává, pokud chcete využit tlačítko pro pauzu, je to totiž spíše tlačítko pro pauzu a sebevraždu. Ne, že by váš postup v levelu trval déle než minutu, ale pokud se na 50. pokus dostanete daleko, tak tato vlastnost hry zamrzí. Občas by se také hodila možnost couvání, reálné trialové motorky možná zpátečku nemají (nebo ano?), ale ve hře by našla využití.

 

Trial Xtreme

 

Grafika je velmi kvalitní, žádné oficiální hardwarové nároky uváděny nejsou, ale osobně odhaduji potřebu minimálně 800Mhz procesoru pro bezproblémové hraní. Programátoři mírně zaváhali v menu, které je sice jednoduché a přehledné, ale položky se tam často částečně překrývají. Zvuky se dají hodnotit jako průměrně, v menu hraje řízná rocková hudba, při hraní samotném slyšíte jen zvuk motoru vašeho stroje a obdivné nebo smutné výkříky neviditelných diváků. Tato stránka hry nepotěší ani neurazí.

Hlavní chybou hry, mimo zmíněných problémů s menu, je místy nereálná fyzika chování motocyklu a malé programátorské chybky. Motocykl se vám často podaří vyrovnat v situaci, kdy jedete téměř vzhůru nohama po předním kole a zaseknutí se v překážkách kvůli prolínání pixelů také nepotěší. Nejsou to však chyby, které by hratelnost nějak zásadně ovlivňovaly.

Demoverze obsahuje pět úrovní a určitě ji doporučuji ji vyzkoušet a 33 Kč za plnou verzi s 30 úrovněmi za hru těchto kvalit není mnoho, pokud vás daný žánr alespoň trochu baví.

Hodnocení – 8/10

TR QR DDemoverze zdarma;  14 MB; Android 2.1+; App2SD – Ne

TR QR PPlná verze; 14 MB; Android 2.1+; App2SD – Ne

 

Zdroj videa: youhtc.ru

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here