Trial Xtreme 2 Winter Edition – Recenze

2

Není to tak dlouho, co vyšla recenze na druhý díl Trial Xtreme 2 a dnes zde máme novou recenzi Winter Edition. I když to vypadá, jako by výrobce jen přidal další kola, není tomu tak „zimní edice“ si jistě zaslouží svůj samostatný článek. Na první pohled poznáte, že je něco jinak.

Veškerá krajina leží pod vrstvou sněhu a vzduchem poletují vločky, které navozují velmi příjemnou atmosféru. Co se grafického zpracování týká, je to asi jediný viditelný rozdíl oproti druhému dílu. Pořád je tedy určitě co vylepšovat a doufáme, že s příchodem Trial Xtreme 3 (bude-li někdy) se vzhled vyšplhá na špičkovou úroveň, kterou má hratelnost.

Trial Xtreme 2 Winter Edition

Co se ale změnilo, je složení bariér na trati. Zůstalo to, co bylo v předchozím dílu a navíc přibylo i několik nových překážek. Hlavní novinkou je jistě barel, který snad obsahuje nitroglycerin, protože stačí, když o něj jen lehce zavadíte a hned vás vymrští do výšky několika metrů, pochopitelně tím hra končí a začínáte od startu daného levelu, nebo checkpointu. A kdo by si myslel, že je to prostě jen další překážka, bude při hraní tuto novinku možná proklínat, objevuje se totiž na nejméně příjemných místech.

Další změny jsou spíše jen upravené „starší“ překážky a jejich kombinace. Ano, nic moc nového, ale až uvidíte, do jakých šíleností se budete muset pustit, uznáte, že řidič motorky by v reálu musel po několika otočkách ve velké rychlosti, prokládaných obřími skoky, zákonitě zvracet. Jestli byl druhý díl pro vás bláznivý, co se překážek týče, máte se tady na co těšit! Vše vám ale prozrazovat nebudeme.

Trial Xtreme 2 Winter Edition (2) Trial Xtreme 2 Winter Edition (1)

Celkem na vás čeká 30 nových kol. Najdete zde jak to nejlepší z prvního dílu – dlouhé rovinky a velké skoky, tak to nejlepší z dílu druhého – velmi technické tratě, kde nemáte moc prostoru pro rychlou jízdu a často jen skáčete z místa na místo, hlavně se nakonec dostat do cíle. Fyzika a ovládání jsou na chlup stejné, jako v druhém dílu, jediný rozdíl je snad trochu vyšší odolnost řidiče při nárazech do hlavy.

Už pro vás hra nekončí při lehkém dotyku překážky helmou, konečně něco málo vydržíte, ale už při mírné rychlosti je při kolizi stejně konec. Inu, proč měnit herní model, který tak skvěle funguje. Opět byla hra okořeněna sbíráním hvězd v každém levelu, ale jestli jste si na tom zakládali v předchozím dílu, zklameme vás, protože sesbírat všechny je snad nemožné. Až uvidíte, kam je vývojáři umístili, asi se na plný počet vykašlete. Nám se nepodařilo získat je všechny, dokonce hned u několika málo tratí.

Trial Xtreme 2 Winter Edition (3) Trial Xtreme 2 Winter Edition (4)

Co je tedy vlastně nového? Ovládání zůstalo báječné, grafika má bohužel stále velké rezervy a je co zlepšovat. Přibylo několik nových překážek a hlavní změnou je opravdu šílené a promyšlené sestavení tratí. Po odehrání tohoto pokračování vám první a druhý díl přijde možná trochu nudný. A tak to má být. Není to jen přežvykování již vydaného. Dostanete novou zábavu, lepší, než kdy byla.

Hra je sice na první pohled zdarma, ale po odehrání prvních čtyř tratí si výrobce řekne o stejnou částku, jako u předešlých verzí, jinak si dál nezahrajete. Nic se ale nebojte, opět se vyplatí do hry zainventovat. Stejně jako u prvního a druhého dílu se stane, že po dokončení posledního levelu s chutí začnete zase u toho prvního a celých 30 kol si zopakujete.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. Trial Xtreme mám rád, ale nechápu proč se mi Winter edition na Nexus S docela seká, přitom 2 běžela v pohodě

  2. To je zvláštní, grafiku máš dostatečně silnou. Buď jde o špatnou optimalizaci ze strany programátorů, nebo o nějakou neobvyklou chybu. Zkus napsat výrobci hry mail, tvůj tel. má celosvětově hodně lidí a určitě už to musí (museli) někdy řešit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here