Top 10 logických her, za které se vyplatí zaplatit

1

Lara Croft GO

Lara Croft GO je letošním pokračováním minisérie GO, která zahrnuje ještě Hitman GO, ke kterému se dneska ještě dostaneme. Série si bere to nejlepší z klasických titulů od Square Enix a předělává je do podoby tahové strategie. Konkrétně v Lara Croft GO se chopíte známé lovkyně pokladů a budete prozkoumávat hrobky, utíkat před příšerami a nalézat poklady. Budete řešit přes 101 úrovní, které jsou rozděleny do 6 jednotlivých lokací. Hra je poměrně nová, protože byla představena na letošní E3.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Hitman GO

Předchozí odstavec jsme věnovali novějšímu Lara Croft GO, byla by však škoda zapomenout na starší díl Hitman GO, který tak započal celou minisérii GO. V Hitman GO se ujmete role Agenta 47, což je nájemný vrah, jenž se s oblibou schovává do různých skrýší, ze kterých pak jednoduše eliminuje své cíle. V této tahové strategii se pokusíte vždy dostat do cíle a přitom splnit řadu zajímavých úkolů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

The Room

The Room stál za zrodem všech logických her s „útěkovou“ tématikou na mobilech. Vašim cílem je se dostat ze zamčeného pokoje. Ke klíči se však budete muset dostat přes řadu logických hádanek, které budou stále těžší a těžší. Hra nijak nevyčnívá svou grafikou, ale spíše nápaditostí hádanek.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Monument Valley

Monument Valley je krásná logická hra s velmi silným uměleckým nádechem. Ten jde poznat jak v příběhu, tak v grafice a zvucích. Příběh se točí okolo cesty Princezny Idy, jež se vydala na cestu svými sny zpět do zámku. Hlavní princip hratelnosti spočívá v otáčení herním prostředím, což pomáhá Idě dostat se do cíle své cesty. Monument Valley je hra, která se svým zaměřením vůbec nehodí do školy, práce, MHD nebo podobně. Pokud chcete ze hry mít co nejsilnější zážitek, doporučujeme udělat si doma chvíli klidu, nasadit si sluchátka a vychutnat si hru naplno.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Tengami

Tengami je další graficky naprosto úžasná hra, která se však nepokouší o to, být fotorealistická. Ve hře se vydáte na dlouhou cestu středověkým Japonskem, kde na Vás čekají různé nástrahy. Ty musíte samozřejmě vyřešit a přežít. Pokud máte rádi východní kulturu, krásnou grafiku, pečlivě připravený příběh a skvělý hudební doprovod, musím Vám doporučit Tengami.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Flockers

Flockers jsou hra od autorů známé série Worms, což se na hratelnosti zčásti podepsalo. Autoři ve hře nešetří černým humorem, výbuchy ani zbraněmi. Vašim úkolem je dostat ovečky na předem určené místo. Pokud chcete hru dohrát, budete si muset připravit pevné nervy na zhruba 60 smrtících levelů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Prune

Prune je jedna z nejlepších her roku 2015, pokud ne tak nejlepší. Na první pohled zaujme zajímavým konceptem, nádhernou minimalistickou grafikou a skvělým soundtrackem. V Prune se budete starat o rostliny, které chtějí růst za světlem. Bohužel jim v cestě stojí řada překážek a Vy tak budete muset odsekávat jednotlivé větve, čímž budete usměrňovat směr růstu. Kromě překážek je další důležitou součástí hry i vítr, jenž určuje, jakým směrem se rostlina vydá.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Cut the Rope

Cut the Rope je známá série logických her, která má své kořeny již několik let nazpátek. Ve hře jde o to, abyste dostali sladkost k příšerce a posbírat přitom všechny (celkem tři) hvězdičky. V pozdějších levelech se k tomu samozřejmě přidá i další úkol: neumřít. Jako známka kvality hry může sloužit i několik podobně úspěšných sequelů nebo třeba hranice 750 miliónů stažení v Google Play.  Hra se dá v Google Play stáhnout i zdarma, ale pokud chcete podpořit vývojáře v jejich tvorbě, nemůžete udělat nic jednoduššího, než ten 1 dolar (22,50 Kč) obětovat.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Back to Bed

Back to Bed je původně studentský projekt jedné dánské univerzity, ze kterého se stala velmi povedená indie hra nejen pro Android. Ve hře se budete starat o náměsíčného spáče, jenž se potřebuje dostat zpátky do postele. Nebudete hrát za samotného spáče, ale za jeho pejska. Na hře je velice povedená surrealistická grafika plná barev. Pokud jste majitelé herního tabletu NVIDIA SHIELD, může Vás potěšit plná podpora ovladače.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Threes!

Poslední aplikace, kterou si dneska ukážeme je jiná než ostatní. Ostatní měl povětšinou příběh, často zaujaly pěknou grafikou, soundtrackem nebo konceptem. Threes! je ale jiná. Nezaujme grafikou, ta je značně minimalistická (ne v tom nejlepším slova smyslu), nemá žádný příběh. Je prostě zábavná a to je důvod, proč jsem ji sem zařadil, i když vybočuje. Threes! jsou docela podobné hře 2048 (a všem jejím kopiím), až na několik výjimek. První je určitě to, že ve hře operujete se sčítáním trojek, další pak je způsob pohybu po herní ploše, který se odlišuje od 2048. Threes! jsou příkladnou logickou hrou, která se hodí na přestávku, do MHD nebo na toaletu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj náhledového obrázku: vtm.e15.cz

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here