Tisíc a jedna Rubikova kostka ve Vašem telefonu

2

Rubikovu kostku zná každý, ale jen málokdo ji běžně nosí po kapsách. Tento neduh Vám pomůže vyřešit Váš androidí telefon, tedy za předpokladu, že si stáhnete jednu  z těchto aplikací.

Princip Rubikovy kostky snad nemusím vysvětlovat, pokud by někdo opravdu nevěděl o, co se jedná, nechť načerpá vědomosti z jiného zdroje. Když jsme tedy odbyly úvod, podíváme se přímo na aplikace, rovnou říkám, že jsem nezkusil všechny, jelikož je jich na marketu poměrně dost, ale ty nejzajímavější kousky tu snad chybět nebudou.

kubitKub’IT

Jako první se zaměříme na poměrné klasickou Rubikovu kostku, která jestli něčím opravdu nevyniká tak vzhledem. Tím nemyslím nic špatného, vždyť u hlavolamů o krásu nejde, navíc to může být i výhoda, jelikož není tak zatížen hardware a tím pádem tolik nevybíjí baterii.

Kub'IT a jeho vestavěná nápověda Základní kostka v Kub'IT

Co je však na této Rubikově kostce zajímavé je možnost nápovědy, kdy Vám aplikace poměrně hezky poradí celou další sérii tahů. K dispozici je také historie tahů, díky které není problém vrácení jednoho, ale i například desítek tahů. Nastavení také není nikterak chudé, pro netrpělivé zde máme možnost zrychlení, či dokonce vypnutí otáčecích animací, nechybí ani možnost navolení barev jednotlivých stran, či volba algoritmu, který Vám napovídá. Trochu škoda může být absence možnosti volby jiné než klasické 3x3x3 kostky. Celkově však jde o velmi povedenou kostku, kterou doporučuji hlavně začínajícím hráčům, kteří by se mohly zaseknout (proto jí osobně také používám ;).

QR kód Kub'IT
Zdarma

rubikRubik

Tato Rubikova kostka je skoro přesným opakem Kub’ITu, nelze jí totiž upřít opravdu hezké grafické provedení, s kterými se pojí pár poměrně zajímavých možností. Za prvé zde máte, asi jako v jediné, možnost rotovat kolem kostky naprosto neomezeně, a ne jen přepínat mezi pár různými pohyby, díky čemuž je skládání podstatně přehlednější. Druhá možnost částečně vychází z té první, volné otáčení se totiž může řídit i akcelerometrem, což je zatraceně efektní a poměrně překvapivě i efektivní.

Koktka ovládaná akcelerometrem v Rubik So smooth in Rubik!

Na druhou stranu je zde poměrně chudé nastavení a na vymoženosti jako nápověda nebo historie můžete zapomenout. Ani zde také nenajdeme možnost zvolit si jinou velikost kostky než je standardní 3x3x3. A poté zde je hlavní problém, pro svůj chod vyžaduje Adobe Air, který je dostupný pouze pro android 2.2+.

QR kód Rubik
Zdarma

spin cube liteSpin Cube Lite

Na první pohled by se dalo říci, že si tato kostka bere z výše zmíněných jen nevýhody, to však není pravda, oproti nim poskytuje dvě poměrně zajímavé vlastnosti. Máte si zde možnost zvolit velikost kostky, konkrétně od 2x2x2 až po monstrózních 10x10x10 a aplikace také měří čas, za který kostku složíte, naneštěstí se v mnou používané verzi výsledky nikam neukládaly, a tudíž nebyla možnost si je dodatečně zobrazit. Jinak je zde poměrně chudé nastavení, takže historii nebo volné rozhlížení nehledejte. A hlavně se nenechte zmást volbou Solution, ta Vás jen odkáže na vyhledávání Google s klíčovým slovem „YxY cube solution“, kde Y je rozměr Vámi zvolené kostky.

Základní 3x3x3 kostka v SpinCube lite Ehm, tak tohle bych asi nesložil v podání SpinCube

Mohlo by to vyznít, že SpinCube Lite odsuzuji, rozhodně ne, přeci jen jde o jednu z mála možností jak si zkusit složit Rubikovu kostku o rozměrech 10x10x10, ale na klasické 3x3x3 seženete i lepší aplikace.

QR kód SpinCube
Zdarma

2 KOMENTÁŘE

  1. Už dřív na windows mobile mě napadlo, jestli existuje nějaká aplikace, která by naopak rozluštila skutečnou rubikovu kostku.
    Buď by se do ní postupně zanesly barvy jednotlivých kostiček a aplikace by pak krok za krokem ukázala řešení. Nebo by to šlo ve stylu Google goggles, kde by se v přesném pořadí vyfotily jednotlivé strany a aplikace by pak analyzovala jednotlivé kostičky a vyluštila kostku stejně jako v prvním pčípadě.

  2. Ten posledný môže byť naozaj ťažký. Ja s tým neviem, hrať, hoci doma máma, ale len jednu stranu viem vyložiť. Ale ma to zaujíma, len neviem ako na to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here