Tip na hru|Atomas

0

Čas od času každý najdeme nějakou nepříliš mediálně známou indie hru, která nás zabaví na několik (klidně i desítek) hodin a kterou budeme všem doporučovat dalších pár týdnů. I já takovou nedávno našel, a proto jsem se rozhodl Vám ji doporučit. Dneska se koukneme na logickou hru Atomas.

Jak už jsem zmínil v prvním odstavci, Atomas je logická hra. Budete v ní jakýmsi prapůvodním chemikem, jehož úkolem je vytvořit prvky periodické soustavy prvků. Těch je ve hře 45, ale věřte tomu, že jejich dosažení vám zabere nějakou tu chvíli. Hra samotná nemá žádný příběh a jedná se o klasickou puzzle hru.

náhled atomas

Ve hře budete pomocí jednoduchého ťukání na displej vytvářet, umisťovat a kombinovat prvky. Nejdříve je umístíte do jakéhosi kruhu, jenž se ale nesmí nikdy příliš naplnit, čemuž zabráníte kombinováním atomů. Ty se spojují pomocí červeného kolečka s pluskem uprostřed a princip spočívá v tom, že mezi dva stejné atomy musíte vstřelit jedno plusko. Tím to samozřejmě nekončí, s pluskem můžete provádět i různá komba, pokud dokážete správně umístit prvky. Opakem pluska je mínusko, které najdete v modrém kolečku. Pomocí mínuska můžete ubrat jeden atom z kruhu a přemístit ho jinde a nebo z něj vytvořit další plusko. Speciálním prvkem je také černé plusko. To spojí dva jakékoliv atomy. Pokud se Vám nedaří spojování prvků, vždy můžete použít Antimatter a vyčistit si tak polovinu herního pole. Antimatter je také jedinou formou mikrotransakcí ve hře, protože si je můžete dokoupit za reálné peníze. Při nákupu si zároveň odstraníte všechny reklamy ze hry.

atomas1 Atomas2 Atomas3

Dalším aspektem hry jsou takzvané Lucky Charms. Ty nejspíš nenajdete jen tak, ale až po bližším pohledu na hru. Nachází se až na třetí obrazovce a poskytují vám určitý bonus. Těch je hned několik a patří mezi ně například vyšší podíl plusek či mínusek, vyšší skóre za řetězovou reakci nebo generování vyšších atomů. Lucky Charms nejsou dostupné od začátku, takže se k nim budete muset propracovat pomocí dosahování vyššího skóre.

 atomas4 Atomas5

Ve hře se nachází celkem tři herní módy. V tom prvním asi strávíte nejvíce času, jedná se o klasický mód, v němž jde jen o to, dosáhnout co nejvyššího skóre. To pak můžete sdílet na sociálních sítích nebo na Hrách Play. Druhý mód je na čas a je velmi podobný prvnímu. Zvýšila se však náročnost, protože nyní na vás tlačí ještě čas. Posledním módem je Full Alchemist mód. V tom budete hrát se všemi doposud (vámi) objevenými prvky a k tomu jich přibudou i nějaké easter eggové jako třeba Breakingbadium.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Abych shrnul výsledek, Atomas je hra, jež vás může, ale nemusí chytnout. Pokud vás ovšem chytne, můžete si být jisti, že vás jen tak nepustí a nenechá vás zkrátka nehrát. Hra je zdarma v Google Play, a proto ji doporučuji všem, kteří si chtějí zkusit trochu netradiční puzzle hru. Nevýhodou mohou být otravné reklamy. Ovšem i ty se dají za úplatu odstranit, a proto to není velké mínus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here