The Simpsons Tapped Out – žlutá rodinka ve vašem Androidu

0

the simpsons tapped out

Fanoušky kultovního seriálu Simpsonovi jistě potěšila nová hra, která se nedávno objevila v Google Play Store. The Simpsons Tapped Out sice využívá moderní koncept budovatelských strategií, který před několika lety odstartoval na Facebooku, díky dobrému zpracování a využití postav i prostředí ze seriálu Simpsonovi ale hra jistě zaujme také ty, kteří se tomuto typu her většinou vyhýbají obloukem.

Příběh začíná jednoho dne, kdy líný a nedbalý pracovník jaderné elektrárny Homer Simpson svou chybou vyhodí celé město Springfield do povětří. Co se stalo zjistí až ve chvíli, kdy kolem se objeví na louce plné odpadků. Vaším úkolem po nukleárním výbuchu je najít zbylé členy rodiny Simpsonových i další ztracené obyvatele Springfieldu a vybudovat celé město znovu.

the simpsons tapped out 1 the simpsons tapped out 2

Jako první se objeví Líza, která vám v tutoriálu pomůže se základním ovládáním hry. Herní princip je podobný, jako u jiných budovatelských strategií. Stavíte budovy, ze kterých později vybíráte poplatky ve formě XP, jež vám pomohou s postupem do vyšších levelů a bankovek, tedy základních herních peněz, za které si můžete kupovat nové budovy a vybavení.

Dalším možností získávání pěnez a XP je zadávání úkolů jednotlivým obyvatelům Springfieldu. U každé z postaviček je nabídka úkolů jiná a odpovídá jejich povaze, kterou známe ze seriálu. Neda Flanderse tak můžeme poslat studovat Bibli, zatímco Apu půjde pracovat do Kwik-E-Martu a Šáša Krusty venčit svou opičku. Jednotlivé úkoly se neliší jen odměnou, ale také časem, za jaký budou dokončeny: na výběr jsou úkoly trvající několik sekund až jeden den.

the simpsons tapped out 3 the simpsons tapped out 4

Jak však bývá v podobných hrách zvykem, virtuální měny nalezneme v The Simpsons Tapped Out hned dvě. Už zmíněné bankovky je ve hře poměrně jednoduché vydělat, Homerovi oblíbené růžové koblihy jsou však spíše vzácností. Za koblihy si můžete kupovat speciální budovy a dekorace do svého města nebo urychlovat úkoly, které jste zadali obyvatelům města.

A nyní přicházejí na řadu skutečné peníze, za které si můžete pomocí mikrotransakcí v Google Play Store zakoupit chybějící koblihy nebo bankovky. Ceny jsou však bohužel přemrštěné, například za 12 koblih zaplatíte téměř 40 Kč.  Hrát můžete samozřejmě i bez nákupu virtuální měny, budování Springfieldu je však pomalejší a navíc přijdete o možnost získání některých speciálních položek, které si jinak než za koblihy nekoupíte.

Samozřejmě, že veškerý život se ve Springfieldu odehrává, i když je hra vypnutá. Na dokončený úkol vás upozorní notifikace v liště, která je doplněna o některou z Homerových hlášek či zvuků. Bohužel není možné tyto notifikace nikde v nastavení hry vypnout, pokud tedy nemáte Jelly Bean, kde je možné notifikace jednotlivých aplikací zakázat přímo v systému, nechávejte raději svůj telefon v tichém režimu.

the simpsons tapped out 5 the simpsons tapped out 6

Samotné herní zvuky jsou ale zpracovány velmi dobře: každá z postaviček při kliknutí nebo zadání úkolu pronese jednu ze svých typických hlášek nebo alespoň citoslovcí. Bohužel animace už nejsou, kromě té úvodní, ve hře téměř žádné. I nejrůznější monology a dialogy postaviček jsou zpracovány jen v textové podobě, vzhledem k jejich počtu je to však logické.

Aby vás The Simpsons Tapped Out neomrzeli hned po prvním týdnu, obsahuje hra nejrůznější bonusy: stírací los, který si můžete pravidelně kupovat v Kwik-E-Martu, Kletusovu farmu, kde lze pěstovat různé zemědělské plodiny či Leváka Boba, který se občas záhadně ve Springfieldu objeví. Nesmíme zapomenout zmínit ani Springfield v paralelním vesmíru, který můžete každý den navštívit pro získání bankovek a XP.

the simpsons tapped out 7 the simpsons tapped out 8

Ke hraní hry je nutné mít aktivní připojení připojení k internetu, což může být pro některé uživatele problém. Příliš nepotěší ani doba načítání při každém startu hry. Jinak je The Simpsons Tapped Out je poměrně povedená strategie, ze které budou mít fanoušci slavného seriálu radost.

Od konkurence se odlišuje například povedeným příběhem, který se postupně během vašeho hraní vyvíjí. Jen kreslená grafika by mohla být trochu kvalitnější, při větším přiblížení jsou textury rozmazané. Jako v každé freemium hře si dejte pozor na nejrůznější lákadla v podobě rychlejšího dokončení úkolů či nákupu zvláštních položek, cena virtuální měny je totiž docela vysoká.

+ zábavné hlášky a chování postav
+ sbírání postaviček
+ příběh prolínající se celou hrou
– pomalé načítání
– nutné připojení k internetu
– nevypnutelné notifikace
– virtuální měna
Celkové hodnocení: 80 %


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here