Stick Stunt Biker 2 – jednoduchá, leč skvělá grafika [recenze]

0

unnamed

Tato herní pecka, která je zdarma, kopíruje své předchůdce a konkurenty. Má ale cosi v rukávu, co jí odlišuje a zároveň vyhupuje na místa nejvyšší ve své kategorii. Je to její grafika, která se zdá na první pohled extrémně jednoduchá, ale časem poznáte, že v jednoduchosti je síla a oblíbíte si jí.

Styl hry

Konkrétně se jedná o klasickou 2D hru, kde po různých pahorcích a překážkách jezdíte co nejrychleji na motorce tak, aby váš čas byl co nejlepší a zároveň jste nepřišli k úrazu. Nečekejte žádné sbírání penízků nebo zlatých mincí, či jiných bonusů, Stick Shunt Biker se zaměřuje pouze na čas v cíli.

Jednoduché to ale rozhodně mít nebudete. Během závodění navštívíte celkem 12 destinací, přičemž každá z nich obsahuje 6 map. Těchto 72 map se liší svými překážkami a jejich náročností na překonání. První destinace navíc smíchává všechny ostatní, abyste si při prvním seznamování s hrou vyzkoušeli vše, co vás čeká.

Za splnění časových limitů dostáváte hvězdy, které sbíráte pro otevření další destinací a také pro zakoupení dalších motorek.

Screenshot_2013-05-30-21-32-39

 

 

Ovládání

Ovládání motorky je řešeno rozdělením displeje na levou a pravou část. Pravá slouží pro brzdu, ale nikoli zpětný chod (couvat není možné) a levá naopak pro akceleraci. Vyrovnávání motorky při skoku nebo těsně před dopadem ovlivňujete gyroskopem (naklánění do stran telefonu nebo tabletu).

Cihlu na pedál a jedem? Ani nápad!

Většina podobných her má jeden a tentýž problém. Brzdu prakticky ve hře nepoužíváte, ale zde je to jinak. Některé překážky totiž donutí hráče zbrzdit nebo i úplně zastavit. Například pokud najedete na plošinu, která vás vyveze vzhůru nebo padací most, u kterého chvíli trvá, než spadne. Zároveň ale hrajete s časem, takže je potřeba pořádně riskovat.

Screenshot_2013-05-30-21-30-41

Obchod

V obchodě si můžete kupovat jiná vozítka, jako je například dívčí motorka, policejní bike, chopper nebo dokonce vznášedlo. Neplatíte penězi, ale hvězdami anebo například lajknutím hry na sociální síti Facebook.

Závěr

Jednoduchá, hororová a zároveň velmi pěkná grafika, které vévodí černá barva, hře dodává ten pravý šmrnc a trochu mi to dalo zavzpomínat PC hru Limbo, která se nese v podobném stylu. No, prostě parádní oddechovka, která je zdarma!

Hodnocení: 9,5/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

www.youtube.com/watch?v=ECKVy6kvGoU

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here