Sonic Jump – slavný ježek vertikálně

0

Mladší ročníky na něj možná už zapomněli, ale ježek Sonic byl kdysi legendou arkádového světa, na konzolích ho v minulém tisíciletí hrály miliony lidí. S nástupem chytrých telefonů došlo k renesanci starých značek a Sonic se dočkal i svých androidích remaků. Sonic Jump jde ale proti zavedeným principům a Sonica převrací doslova o devadesát stupňů – místo běhání doprava se bude skákat vzhůru!

unnamed

Sonic Jump se řadí k dobře známému žánru skákaček „typ Doodle Jump“, který je charakteristický tím, že jediná cesta herním prostředím vede vzhůru, hrdina sám skáče a vy ovládáte jho směr nakláněním telefonu. U Sonic Jump navíc ještě občas ťuknete na displej pro dvojitý skok a to je všechno. Jednoduchý koncept, který je ale na mobilních přístrojích osvědčený.

Příběh je prostý – Sonicovi přátelé byli odvezeni a je na něm, aby porazil zlého Dr. Egmanna a získal svoje kamarády zpět. Aby to dokázal, bude muset překonat 4 různá prostředí (plus jedno, které dle autorů brzy přibude), zabít stovky nepřátel a nasbírat spousty herních penízek.

A právě penízky ubírají hře nejvíce hodnocení, protože přestože je na Google Play hra dostupná jen za peníze, herní měny je velmi málo a její objem lze jednoduše zvýšit jen investicí našich korun. A to vzhledem k ceně v Play, která se blíží padesáti korunám, moc milé není. Za herní mince se dají nakoupit další postavy, pozadí pro telefon a především předměty, bez kterých je hraní méně pohodlné. Získat mince pouhým hraním lze, ale bez dalšího placení je jejich sběr pomalý.

Sonic Jump nabízí dva módy. V příběhovém zlepšujete Sonicovu úroveň, sbíráte zkušenosti, objevujete předměty a plníte úkoly typu zabij 100 vos, nasbírej 2000 mincí prstýnků a podobně. Druhým je Arcade, ve kterém jde jen a pouze o překonávaní vlastního rekordu v dosažené výšce. Sonic Jump je navíc pro obzvláště kompetitivní povahy propojen online, takže můžete překonávat nejlepší internetové hráče. Oproti současnému trendu ale chybí Facebook a další sociální sítě, takže přímo kamarády porazíte těžko.

Sonic Jump vám vydrží na dlouho, vyplní volné chvíle (jednotlivé úrovně trvají maximálně okolo minuty) a je zábavný. Dotahovat vlastní rekordy, získávat nejlepší hodnocení ve všech úrovních zabere dost času, takže z pohledu cena/výkon nejde moc co vytknout. Grafika je roztomilá, barevná a veselá, jen ozvučení je trochu chudé. Největší nevýhodou je ale implementace in-app purchase systému, který při ceně hry zabolí. Pokud jste ale ochotni jej překousnout, nemusíte do něj investovat a přesto se dobře pobavíte.

Klady:
+ Vydrží dlouho
+ Roztomilá grafika
+ Sonic je frajer

Zápory:
– 
Tahání dalších peněz z platících zákazníků
– Chudší ozvučení


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Videorecenze:

Galerie:


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here