Ski Challenge 13 – vyrazte na virtuální svah [recenze]

1

Lyžařská sezóna už začala nejen na skutečných sjezdovkách, ale také na displejích telefonů s Androidem. Byl totiž vydán další díl populární série Ski Challenge od německého vývojářského studia Greentube. Zatímco na smartphonech jde teprve o druhý díl, pro desktopy tato hra vychází každoročně už od roku 2005.

Po prvním spuštění vyžaduje hra registraci. Nemusíte se však bát zahlcení vaší e-mailové schránky nevyžádanou poštou, během týdenního testování aplikace nám Greentube nezaslali jedinou zprávu. Ski Challenge 13 (SC:2013) nepřináší žádné převratné novinky, vývojáři se totiž zaměřili zejména na vylepšování předchozích dílů her.

V základní verzi hry se podíváte celkem na pět sjezdových tratí vytvořených podle reálných předloh: Gröden, Bormio, Wengen, Kitzbühel a Schladming. Tratě jsou odemykány postupně během celé zimy.

U každé tratě je k dispozici několik možností. Kromě tréninku (Training) a volně jízdy (Free ride) můžete vyzkoušet kvalifikaci do online závodu. Pokud splníte určitý čas, můžete se později zúčastnit závodu, který vždy probíhá v určité časové období, a porovnat své schopnosti na sjezdovce s ostatními hráči z celého světa. Ve Ski Challenge 13 si dokonce můžete vybrat zemi, kterou budete reprezentovat. Seznam je však poměrně malý a Česká republika i Slovensko v něm bohužel chybí.

Grafické zpracování hry se vývojářům povedlo. Zejména na výkonnějśích telefonech vypadá Ski Challenge 2013 opravdu dobře, což ještě podtrhují reálné zvuky. Během závodu samozřejmě není nouze o pády a ani na jejich zpracování nebylo při vývoji hry zapomenuto.

K dispozici je pohled z několika různých kamer včetně pohledu z kamery na helmě. Jen chválu si zaslouží také ovládání, u kterého si můžete zvolit z několika možností. Ve výchozím nastavení je zvoleno zatáčení natáčením telefonu do stran a brzdění kliknutím vlevo dole na obrazovce. Ski Challenge 2013 nabízí také možnost shlédnutí záznamu závodu (replay), které je automaticky vytvořeno sestříháním záběrů z několika různých kamer.

U sportovních simulátorů, za který můžeme Ski Challenge 2013 považovat, je velmi důležitá fyzika. A ani v tomto ohledu nemáme na hru žádné výraznější připomínky. Pokročilejší hráči jistě ocení možnost manuálního nastavení vlastnosti lyží v kategoriích zatáčení, vázání a rychlost.

Před každým závodem si můžete také zvolit počasí, které při sjezdu poznáte nejen vizuálně, ale také rozdílným chováním lyží. Příjemným bonusem je také možnost úpravy vzhledu oblečení vašeho závodníka.

Kromě bezplatné verze si můžete z Google Play Store stáhnout za necelých 23 Kč rozšířenou verzi hry, která je bez reklam a obsahuje dvě tratě navíc. Ano, bezplatná verze obsahuje reklamy, těch je však velmi málo a zažitek ze hry prakticky vůbec nenarušují.

Závěr

Ski Challenge 13 (SC:2013) je hra, kterou by měl vyzkoušet každý milovník zimních sportů. Hra je velmi dobře propracovaná po všech stránkách a neobsahuje žádné výraznější nedostatky. Zároveň jsme během testování nezaznamenali sebemenší problém se stabilitou či rychlostí hry. Výborný dojem ze Ski Challenge 2013 podrthuje také možnost bezplatného stažení aplikace.

Hlavní klady a zápory hry:

+ výborné ovládání s možností přizpůsobení
+ reálné chování
+ široké možnosti přizpůsobení
+ dobré grafické zpracování
+ online porovnání výsledků
+ zdarma ke stažení
– nutnost registrace
– postupné odemykání tratí

Celkové hodnocení hry: 90 %


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-applogo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


http://www.youtube.com/watch?v=CvVfgpSvO5g

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here