Recenze Trial Xtreme

1

Trial Xtreme

Dnes jsem si pro Vás přichystal recenzi hry Trial Xtreme. Každý kdo někdy hrál na PC hru Elastomania, bude hned vědět  o co v Trial Xtreme jde. S klasickou kroskou se musíte za co nejkratší čas dostat do cíle. Asi to zní jednoduše, ale věřte, že jednoduché to není. Za úkol máte zdolat 60 tratí rozdělených do dvou částí (pack 1, pack 2). Ze začátku pochopitelně nemáte přístupné všechny levely najednou. Vždy, když dojedete závod, odemkne se další, takže pro dokončení hry musíte odjet všech 60 kol.Nejde zde o počet triků, nebo sbírání bodů. Rozhodující je pouze a jen výsledný čas. Ovládání je poměrně jednoduché. Můžete jen zrychlovat a brzdit a přesouvat váhu buď na přední, nebo zadní kolo a tím za letu vzduchem naklánět motorku. Nic víc. A možná právě proto je hraní tolik zábavné. Vše je oproti reálu trochu zpomalené, takže máte více času na vychytání směru a rychlosti, než by bylo v klasickém simulátoru.

 Trial Xtreme Trial Xtreme

Po jednoduchém úvodu, kde v podstatě jen skáčete přes kopce, na Vás čeká celá řada překážek, ať už to jsou kmeny stromů, karoserie aut, betonové roury, velké přepravní kontejnery, nebo obyčejné skály. Jejich chytrá a promyšlená kombinace vás ale někdy dost naštve, protože se přes ně nebudete moci dostat a tak se stane, že většinu levelů nedojedete hned napoprvé, možná ani napodesáté. A právě v tom je kouzlo této hry. Prostě vám to nedá, musíte tozatracené kolo přece dojet až do cíle, když to trvá většinou jen něco kolem minuty až dvou. A už jste blížili skoro cíli, dokud jste nešikovně nezavadili o střechu přeskakovaného auta a nezůstali na zemi. Vtip je totiž v tom, že jediné, co se nesmí dotknout země, nebo překážek, je vaše hlava. A je jedno, že máte helmu. Sebemenší dotyk znamená restart kola. A tak to budete zkoušet znovu a znovu a znovu a znovu, dokud nenajdete způsob, jak trať dojet. Naštěstí se programátoři rozhodli šetřit naše nervy, takže pokud jedete delší závod (přes cca minutu a půl) a dostanete se zhruba za polovinu, nemusíte danou trať začínat úplně od začátku, ale máte možnost začít od poloviny, což šetří čas a hlavně nervy.

Trial Xtreme Trial Xtreme

Grafická stránka napovídá, že hra neměla příliš velký finanční rozpočet. Až na motorku a řidiče nic moc. Okolí trati je sice líbivé, ale na první pohled si uvědomíte, že krajina a prostředí je spíše z nouze. Překážky jsou na tom o něco lépe, ale pořád to zůstává daleko za dnešním průměrem. Výhoda je v tom, že hra v telefonu nezabere moc místa, stejně tak stažení je tím pádem velmi rychlé. O zvuku snad ani nemá cenu se rozepisovat, kromě jednoduchého drnčení motoru krosky uslyšíte jen potlesk v cíli, nebo povzdechnutí publika při pádu. Ale upřímně – v této hře jde o něco zcela jiného a i s levně vyhlížejícím zpracováním se dá udělat kvalitní zábava. Hrací doba je spíše na vás. Celkový čistý herní čas je někde kolem hodiny, ale to byste museli zajet vše na první pokus, což se vám zaručeně nepovede. Běžný hráč to zvládne odhadem za dvě až čtyři hodiny. Pokud bychom tedy měli říci nějaký verdikt, určitě se jedná o výjimečnou hru, která vám v telefonu nesmí chybět. Kromě podprůměrné grafiky a zvuků je to hra se samými pozitivy. Patří do skupiny těch, které si rádi zahrajete ihned po dokončení poslední trati znovu a s chutí. Jestli si nejste jisti, zda vás tento typ hry bude bavit, vyzkoušejte demo a uvidíte, že neodoláte a rádi zaplatíte za plnou verzi. A ještě něco – výrobce se rozhodl udělat druhý díl, který určitě také nesmíte opomenout. Jeho recenzi se již připravuje.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here