Recenze: Top Eleven

0

Jeden z nejlepších fotbalových manažérských simulátorů, který naleznete v Google Play. Tak by se dala shrnout tato hra, ve které můžeme porovnat síly svého mužstva proti kterémukoliv soupeři z celého světa.

eleven

 

Nebudu vám zde lhát a popravdě řeknu, že Top Eleven není typickou hrou na Android. Původně jste si ji totiž mohli zahrát pouze na sociální síti Facebook. Teď se bavíme spíše ale o začátcích této hry, protože v průběhu svého působení si vydobyla hra takovou popularitu, že se vývojáři rozhodli, udělat verzi pro obě nejznámější platformy. Jedna z nich je samozřejmě Androida a studio Nordeus nepřišlo jen tak s ledajakou verzí pro chytré telefony. Tato hra je naprosto soběstačná a nepotřebuje abyste se k ní připojovali na Pc.

Screenshot_2013-03-24-22-23-00

První tým, první sezóna

Po krátké registraci, kde si vyberete název týmu, znak klubu, název fanouškovské základny a nakonec dres vám je automaticky vygenerován váš první tým a automaticky začínáte v nejnižší možné lize. Zde se potkáváte se stejnými začátečníky jako vy. Jedna sezóna trvá cirka 1 měsíc, přičemž hrajete jeden zápas denně plus pohárové zápasy.

Screenshot_2013-03-24-22-16-49

Trenérské povinnosti

Vaši hráči budou potřebovat trénink. Ten je jednoduše rozdělen do třech kategorií a liší se pouze v náročnosti, což má vliv na kondici hráče. Podle intenzity, kterou hráčům nastavíte, stoupá jejich vývoj rychleji nebo pomaleji, ale pokud nastavíte intenzitu na maximum, je pravděpodobné, že některý z hráčů, bude zraněn.

Vedle tréninku, musíte také sestavit základní jedenáctku mužstva a jeho formaci s dalšími úkoly pro každého hráče. Zápas můžete sledovat, jako textový popis dění na hřišti. Pokud zápas sledujete, získáváte bonus v držení míče, což někdy může být i rozhodující faktor.
Screenshot_2013-03-24-22-17-54

Manažerské povinnosti

Váš klub musí samozřejmě prosperovat, a tak si musíte dát pozor na vaše finance. Na začátku sezóny musíte podepsat TV práva a hlavního sponzora. To vám vynese první peníze, které můžete investovat buďto do infrastruktury nebo do nových posil pro váš tým. Transfery fungují formou aukce, kde se o konkrétního hráče popere libovolné množství zájemců. Vítězí ten, kdo vsadí nejvíce tokenů.

Screenshot_2013-03-24-22-16-09

Tokeny

Tokeny zde fungují něco jako žetony, které používáte při aukcích, a nebo například při urychlení stavby. Za podepsání TV práv získáváte minimálně jeden token denně. Je jen na vás jak dobře je zhodnotíte při nákupu hráčů.

Závěr

Podle mého jde jednoznačně o nejlepší manažérský simulátor. Za mě velké plus je i to, že hra je prakticky minimálně časově náročná a denně u ní nemusíte trávit žádný nebo jen minimální čas( asi 5 min.). Hra navíc rozřazuje hráče tak, aby si byli rovni a měl tak každý šanci na úspěch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here