Recenze: Super Hexagon

2

Velmi populární hra Super Hexagon byla ke stažení pouze pro platformu iOS. Nyní si ji ale můžeme zahrát i my, majitelé zařízení s Android OS.

unnamed

Když to vezmu kolem a kolem, jedná se o kombinaci tří pojmů: jednoduchost, náročnost a postřeh. Tuto hru si určitě nezahrajete při chůzi nebo jen jako rychlovku při jiné práci.  Pokud totiž hře nevěnujete 100% pozornosti, nikam se nedostanete.

Styl hry

Ze začátku se setkáte s třemi levely náročnosti. Už tady dostanete první upozornění, že hraní nebude tak lehke. Levely totiž stupňují slovíčko Hard a hra tedy vynechala úrovně easy a medium.  Principem celé hry je uhýbat před geometrickými útvary tak, aby do nich vámi ovládaný trojúhelník nenarazil. Útvary se po sobě uzavírají, ale vždy existuje alespoň jedna cesta, jak uniknout skrz útvar. Rychlost uzavírání útvarů se zvětšuje, a aby toho nebylo málo, kamera, kterou koukáte na probíhající hru, se neustále pohybuje, otáčí nebo mění směr.

Screenshot_2013-02-24-18-43-54

Ovládání, Grafika a zvuk

Ovládání je naprosto jednoduché. Dotykem na levou nebo pravou stranu displeje, pohybujete trojúhelníkem. Tak dlouho, jak podržíte prst na displeji, tak dlouho se trojúhelník pohybuje.

Jednoduchá grafika v osmibitovém prostředí je velmi jednoduché a zároveň perfektní volba pro tuto hru. Prostředí ještě mění zabarvení cele hry a i to vás trochu může zmást.

Vše potom završuje seskupení několika skvělých soundtracků, které dodávají skvělý šmrnc a kapku zábavy navíc.

Screenshot_2013-02-24-18-44-50

Úrovně

Jak jsem již řekl, hra nabídne ze začátku tři levely a jsou to Hexagon, Hexagonest a Hegagoner. Pokud v jedné z těchto úrovní vydržíte déle, než 1 minutu, odemkne se vám další, tedy 4 úroveň. Celkem si tedy můžete zahrát až 6 úrovní se vždy stupňující se náročností.

Závěr

Skvělé! Opravdu od hry Speed Ex mě žádná jiná hra s tak jednoduchou grafikou nedokázala přitáhnout. Škoda jen vyšší cenovky, která se šplhá k necelým 60-ti korunám.

Pokud chcete vidět jak vypadá nejtěžší level ve hře, tedy Hyper Heganoset, můžete si ho prohlédnout na přiloženém videu a zároveň sledujte časomíru a přesvědčte se, že nejde o zrychlené video. Osobně bych tento level nazval impossible, ale posuďte sami.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. -Já jsem teda rekord dal tak, že jsem nechtěně vypnul mozek…:D (děkuji toxoplazmóze :P)

    -Hra je ke stažení i na Steamu pro PC a Mac.

    -POZOR po hexagonu následuje pentagon a sestupně dále. (největší zrada v týhle hře)

  2. to otáčení je spíš výhoda, protože pak vidíš co k tobě jde. (proto se nejtěžší úroveň neotáčí..)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here