Recenze: Subway Surfers

6

Další titul původně plánovaný pouze na iOS se dostal nakonec i k nám, majitelům zařízení s Androidem OS. Už to tak vypadá, že Android je až na druhé koleji u vývojářů, právě za konkurenčním systémem iOS. Naštěstí se situace poslední dobou vyrovnává a her, jako je tato bude radikálně ubývat. Datum vydání by měl být totiž již stejný pro obě platformy.

unnamed (1)

 

Umění utíkat

Zpět ale ke hře samotné. V tomto titulu se postavíte na druhou stranu zákona a zahrajete si na sprejery. Po té co si v klidu sprejujete na jednu z vlakových souprav v depu, vás objeví hlídač a vy v tu chvíli vezmete nohy na ramena a utíká, jak je to jen možné. Takto začíná každé kolo vaší hry. Zde již svého sprejera bude moci ovládat a udáváte směr cesty, kudy sprejer poběží

Stejný princip

Ovládání je vlastně u oddechovek všude více méně podobné. Výjimkou není ani tato hra, která se podobá hře Rail Rush nebo známé Temple run. Pomocí slidů udáváte směr sprejerovy, jestli má běžet doleva, doprava, nahoru nebo dolů. Směr udáváte, protože před vámi bude několik překážek v podobě zátaras, otevřených vagónů, lokomotiv a později i jedoucích vlakových souprav.

Během útěku sbíráte zlaté mince, za které si můžete kupovat bonusové věci, jako je půl minutová nesmrtelnost nebo například raketová rychlost. Když vás omrzí postavičkou, se kterou stále dokola a dokola utíkáte, můžete si vybrat v obchodě z deseti jiných. Ty ale stojí opravdu hodně zlatých mincí a tak na ně budete muset chvíli šetřit.

Screenshot_2013-03-19-16-30-37

Odkud se ty vlaky furt berou?

Mapa je sice jen jedna, ale díky automatickému generování se snad ani nemůže stá, že byste jednu trasu absolvovaly dvakrát. To ale zároveň přináší otázku, jak je možné, že za vlaky jedoucí proti vám

je odstaven vagón? Logiku v tom tedy nehledejte. Jde o pouhé generování a zároveň jde jen o hru, takže tahle chyba (lze-li to považovat za chybu) je snadno přehlédnutelná.

Screenshot_2013-03-19-16-31-28

Závěr

Jednoduchá oddychovka, vhodná do autobusu, metra nebo při nějaké příležitosti, kdy se nudíte. Grafické zpracování je velmi barevné a možná i proto líbivé a to je jen další důkaz, proč si hru zahrát.

Hodnocení: 9/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

    • Taky mě překvapilo, že se recenze na tuto hru neobjevila dřív, nicméně na GP je nespočet dalších her a proto je jasné, že nemůžou udělat na každou recenzi hned, jak vyjde.

  1. Zapomněli jste zmínit otravné reklamní hlášky v notifikační liště. Dá se jich nějak zbavit (bez rootu)? Nenašel jsem placenou verzi…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here