Recenze: Slingshot Racing

0

Dnes se podíváme na hru, která je sice na Google Play teprve krátce, ale svět ji zná již déle. Hra byla totiž zpočátku vyvíjena pouze na zařízení s logem nakousnutého jablka. Na systém iOS se hra dostala před cirka půl rokem a to byla i doba, kterou museli uživatelé Androidu vydržet, než se hra dostala i k nim.

unnamed

Styl hry

Hra si získala velkou oblibu hlavně díky její grafice, která se opravdu povedla. Poté to byla jednoduchost a velmi neotřelé pojetí závodů.

Kdo si myslí, že závodní hry se musejí ovládat pomocí šipek a není tak možné používat jen jedno tlačítko, je na omylu. Slingshot Racing je toho důkazem, protože jeho ovládání zahrnuje pouze dotyk kamkoliv na obrazovku.

V zásadě se jedná o 3D hru, ale kvůli pohledu ze shora na celou trať je tento fakt zbytečný. Na začátku hry si vyberete jednu ze čtyř barev na váš zimní skůtr a jde se závodit. Na trati jsou u každé zatáčky rozmístěny stožáry a zimní skůtr se pomocí nich zachytí lanem a kolem stožáru se obtočí a tím pádem projede zatáčkou.

Screenshot_2013-03-19-15-22-45

Správné načasování je klíč k úspěchu

Vaším hlavním úkolem je tedy dotknout se ve správnou chvíli displeje tak, aby váš zimní skůtr projel zatáčkou co nejrychleji a poté pustit lano ve chvíli, tak aby skůtr mohl najet do další zatáčky opět co nejrychleji.

Ve hře se setkáte se čtyřmi druhy závodů a jsou jimi, časovka, eliminace, klasický závod, sbírání předmětů na trati v co nejlepším čase a na závěr jízda před pluhem, který vás při pomalé jízdě bezlítostně přejede.

Všechny tyto herní módy si můžete vyzkoušet v 16ti úrovních po čtyřech závodech. Celkem si tedy můžete zajezdit v 64závodech, což je slušná nadílka. Kdyby vám nestačilo ani to, můžete vytvořit turnaj a se svými přáteli po síti porovnat vaše umění a rychlost v této hře.

Screenshot_2013-03-19-15-20-34

Závěr

Velmi netradiční, ale zábavná hra, která společně s kvalitní grafikou a zvukem tvoří jedinečný kousek na Google Play. Hra se prodává za cirka 20 Kč, což je k porovnání s kvalitou hry, malá a zanedbatelná částka.

Hodnoceni: 9,5/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here