Recenze: NBA 2K13

0

O tom že 2k umí sportovní hry není pochyb, všichni známe jejich skvělé tituly pro PC, ale nyní se programátoři ze studia 2K pustili i do platformami android a hned je z toho parádní sportovní hra NBA 2K13. Pravdou je, že 2k už v minulosti vydalo dvě hry, ale nejednalo se o nic velkého. Pořádný titul nám přináší teprve nyní.

Jde opravdu o vůbec první kvalitní hru ze světa NBA, někdo může namítnout, že tu máme loňské NBA JAM od EA, ale to rozhodně nedosahuje takových kvalit, jako dnes recenzované NBA 2K13.

Hra běží na dobře fungujícím NBA 2K enginu, díky kterému se hra pro android zase více přiblížila k NBA pro konzole. Grafika je na výborné úrovni, v dané kategorii sice nemáme s čím srovnávat, ale na dnešní grafické poměry to není žádné béčko. Hráči jsou zpracováni velmi realisticky, také okolí zaslouží pochvalu. Jsou zde i detaily jako například: roztleskávačky při přerušení hry, trojrozměrní videorozhodčí, trenéři a také první řada diváků je též ve 3D. Pár věcí ale pochvalu nezaslouží, například prolínající se 3D diváci s 2D diváky, při pohledu kamery ze shora to nebudí dobrý dojem, navíc grafika v menu mohla být taky o něco kreativnější.Ve hře najdeme herní režimy, jako například sezónu s originálními týmy, možnost vytvořit si vlastní tým,trénink, nebo hrát vybrané legendární zápasy.

Na zvuku NBA 2K13 snad ani není co popisovat, je to naprostá špička. Přímo ve hře můžeme slyšet komentátora, samozřejmě anglicky mluvícího. Ozvučení v hale včetně zvukových efektů je také bez chyby. Nemůžeme zapomenout ještě na jednu důležitou věc, když se bavíme o zvuku a tou je fakt, že do hry byly použity skladby od známého rapera JAY-Zího.

Ovládat hru můžete dvěma způsoby, buď standardně virtuálním joystickem a čtveřicí měnících se virtuálních tlačítek, podle defenzivní, nebo ofenzivní hry. Druhá možnost se nazývá „One-Finger“ to má sloužit k zjednodušení hry na dotykových displejích, neboť klasické nastavení je převzato přímo z velkých konzolí. Co se mi nelíbí, je ovládaní v menu, jakožto i menu samotné. Při kliku na nějakou možnost vás nechá hra čekat třeba i 3 sekundy než zobrazí další podkategorie, což vás během hry podstatně zdržuje.

NBA 2K13 se jako celek rozhodně povedlo, o tom není pochyb. Kompletní licencování všech hráčů a týmů je u tak velkého titulu samozřejmost. Bohužel se to odrazilo na ceně, tuhle hru si koupí nejspíš pouze basketbalový fandové, nýbrž stojí cca 186 Kč. Na druhou stranu, je to zatím jediná áčková hra, ze světa NBA pro platformu android. Možná právě proto, že NBA 2K13 nemá přímou konkurenci nasadili vývojáři cenu tak vysoko.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here