Recenze Jetpack Joyride – Rakety, motorky a pes

1

Detekován narušitel!

Narušitel v testovací laboratoři létacích zařízení!

Všichni pozor, ukraden prototyp 0776!

ŘÍTÍ SE NA NÁS!


V poslední době se s prvotřídními akčními hrami pro Android roztrhl pytel. Po výtečném Rayman Jungle Run tu máme další perlu – a není jí nic menšího, než hit posledních týdnů, extrémně zábavná a návyková arkáda Jetpack Joyride!

To se takhle jednou vracel Barry z práce frustrovaný z nedobře jdoucích obchodů a najednou uviděl své kolegy v laboratoři, jak zkouší nový prototyp vznášecího stroje – jetpacku. Všechna tíha nudného materialistického měšťáckého života spojená s neutěšenou ekonomickou situací se v něm spojila, přehodila pár koleček v jeho mozku a najednou Barry proráží zeď, bere na záda Jetpack a letí s ním dál a dál, nabrat co nejvíc zlatých mincí a doletět do co možná nejdelší vzdálenosti.

Princip Jetpack Joyride je směšně jednoduchý. Pokaždé, když začnete novou hru, obleče si Barry jetpack a vyrazí vpřed. Po cestě se budete vyhýbat překážkám, jako jsou lasery a elektrické výboje, sbírat penízky a upgrady, snažit se vyhnout jisté smrti zásahem s raketou a řídit různá vozidla. Úroveň je ve hře jenom jedna, ale za to nekonečná – končíte prostě tam, kde umřete a poté letíte znovu, přičemž čím dál se dostáváte, tím se vaše rychlost zvyšuje a je čím dál těžší a těžší všem překážkám se vyhnout.

Jen takto by ale o šlo o docela nudnou hru. Co vás udrží přikované k displejům mobilů a tabletů jsou mise, za jejichž plnění dostáváte hvězdičky a za určitý počet hvězdiček postoupíte na další úroveň, přičemž strop leží někde hodně vysoko. Úkoly v misích jsou různorodé – od „plácni si s padesáti vědci“ až po „uleť 1200 metrů bez sebrání jediné mince.“ A pak jsou tu samozřejmě mince. Ty upotřebíte v obchodě, ve kterém lze nakupovat pro svoji postavu spousty a spousty vymožeností. Od těch ryze funkčních (pro upgrady jsou k dispozici dva sloty, lze je mezi jednotlivými hrami měnit) typu vyšší skok, pes pomocník a rušička raket, tak po čistě estetické v podobě různých oblečků na hlavního hrdinu, dalších typů jetpacků a podobně. A vězte, že než se vám podaří všechno sesbírat, bude to pěkných pár hodin herního času.

Kromě penízků a již zmíněných prvků, které se vás budou snažit během průchodu hrou zabít, potkáte během letu také takzvané „spin tokeny“. Pokud se vám jich podaří několik sebrat tak v okamžiku smrti dostanete možnost zatočit si herním automatu a vyhrát nějaký pěkný bonus navíc – atomovou bombu (ta vás odpálí o mnoho metrů dál), extra peníze, další pokus nebo třeba zdvojnásobení výdělku z dalšího pokusu.

Posledním významným herním prvkem jsou vozidla. Sem tam se vám na obrazovce objeví předmět s ozubenými kolečky, po jehož sebrání usednete za volant některého z řady strojů. A ty rozhodně nedostatkem originality netrpí – nachází se tu šílený teleportér, robotický drak (s příznačným názvem Mr. Cuddles), oblek měnící gravitaci, nebo třeba pořádná motorka. Nejenže tato vozidla fungují jako štít a při zásahu raketou, laserem, nebo elektřinou se rozbijí a vy tak můžete pokračovat díl, ale také zpomalují rychlost letu – v pozdějších fázích úrovně jsou proto neocenitelná.¨

Hra je sice kompletně zdarma, ale samozřejmě, že se v ní nachází možnost připlatit si za nadstandardní východy. Ty mají podobu dvojnásobné hodnoty sebraných peněz (za bratru dobrou cenu jednoho dolaru) a různé velké bonusové balíčky herní měny. Velkým plusem Jetpack Joyride je to, že je zadarmo a kompletně bez reklam, přesto ale jde bez problémů hrát i když do ní nezainvestujete žádné reálné peníze.

Opět se potvrzuje teze, že v jednoduchosti je síla. Jetpack Joyride se ovládá skutečně pouze jedním dotykem (délkou jeho držení ovládáte stoupání hlavního hrdiny) a má obrovskou míru znovuhratelnosti. K opětovnému hraní vás nutí jednak systém úrovní (chcete se prostě dostat ještě výš na pomyslném žebříčku), snaha o překonání vlastního rekordu a to, aby až otevřete obchod na vás koukaly samé již zakoupené položky. Je tu samozřejmě integrován systém online žebříčků, nabízí dostatečně dlouhý seznam achievementů a v sekci o vás vám hra nabídne vyčerpávající statistiky (potěší).

Jetpack Joyride je hra přístupná, zábavná, s příjemnou grafikou a vychytanou hratelností, robotickým psem a mazlivým drakem. Dejte jí šanci a uvidíte, že se od ní nebudete moci odtrhnout. Ale důrazně varuji – Jetpack Joyride způsobuje závislost!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here