Recenze: Jet Set Radio

3

Psal se rok 2000, kdy svět poprvé spatřil hru Jet Set Radio a bylo to na konzole Dreamcast. SEGA se rozhodla po dlouhých dvanácti letech, že tuto hru adaptuje pro zařízení s Androidem a na konci třetího čtvrtletí, jsme se ji konečně dočkali.

 Recenze: Jet Set Radio  Recenze: Jet Set Radio

Styl hry

In-line brusle, sprejerství a mix skvělé hudby, to vše přináší tato hra. Tento titul si dříve vybudoval dobrou pověst nejen díky těmto tématům, ale hlavně kvůli hratelnosti. Sprejování grafitů je stále v módě a když k tomu dáte mix hip-hopu a punkové muziky, máte úspěch na půl zaručen.

Nyní už ale ke hře. Budete hrát za mladíka, který se ve fiktivním městečku Tokyota teprve rozkoukává a potřebuje tak naučit nějaké ty triky a komba. S tímto vám pomůže dívka GUM, která vás v krátkém tutoriálu naučí, o co ve hře vlastně půjde společně s dalším chlapíkem jménem TAB. Oba se k vám později přidají a vy budete naslouchat příkazům od profesora K, který vysílá na nelegální rozhlasové stanici stejného názvu jako hra.

Po skončení tutoriálu dostanete na starost malý bruslařský gang, který budete moci ovládat ve společné válce proti jiným gangům. Vlastně se předháníte o to, kdo přespreuje jakou malůvku.

Grafity jsou samozřejmě i v této hře nelegální a tak vás sem tam začne pronásledovat policie, které velí velký šéf Onishima. V začátcích budete mít nad policií značnou výhodu, protože když vezmete nohy nebo tedy i brusle na ramena, strážníci nemají šanci. To se ale postupem hry začne měnit, protože policie se jen tak nevzdá a vytáhne na vás těžší kalibr.

 Recenze: Jet Set Radio  Recenze: Jet Set Radio

Hratelnost a Ovládání

K tomu abyste mohli provádět složité triky a komba, potřebujete ideální prostředí. To vám hra přináší ve všech směrech, protože budete moci skákat prakticky po všem, od zábradlí, střech, mostech, autech nebo autobusů až po el. vedení. Sprejovat nelze po všem, ale váš cíl je vždy označen červenou šipkou a tak ho nemůžete přehlédnout. Postupem času vás různí sprejaři nebo bruslaři budou vyzívat k malým soubojům a to jak sprejařským, tak i obyčejným závodním.

Hra má bohužel i několik negativ. Tím prvním je její kamera, která se občas někam zatoulá a vy v tuto chvíli máte dvě možnosti. Buď kameru dotykem na obrazovku srovnáte podle vašich představ, což je někdy dost obtížné, nebo chvíli počkáte, až se kamera sama srovná, ale na chvíli budete bez výhledu.

 Recenze: Jet Set Radio  Recenze: Jet Set Radio

Grafika a Zvuk

Pastelové prostředí s velmi výraznými barvami dělá tuto hru odlišnou od těch ostatních. Kdyby hra přišla na Android o rok nebo dva dříve, každý by jí měl za hru s vyspělou grafikou, bohužel se tak nestalo a dnes je pouze průměrem a v některých chvílích i hůř. Přeci jen některé textury mohli být hezčí.

Zvuk jak už jsem předeslal je jedna z výhod této hry. Je to mix punku, hip-hopu, techna nebo rapu a tyto songy jsou velmi pozitivní a ke hře neodmyslitelně patří.

 Recenze: Jet Set Radio  Recenze: Jet Set Radio

Závěr

Co dodat? Tato hra je velmi zajímavá, ale bohužel nezabaví na dlouhý čas. Pokud ale i přesto toužíte po této hře, můžete si ji koupit na Google Play za cirka 115Kč.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here