Recenze: Hungry Shark Evolution

0

Velmi známá série Hungry Shark od vývojářů Future Games of London se vrací s dalším pokračováním, které je opět o něco drsnější než jeho předchůdce.

shark

Asi nemá cenu představovat, o co ve hře vlastně jde, ale přeci jen pro pár neznalých vysvětlím princip hry. Vaším hlavním úkolem je, sežrat skoro vše co je živé. Jak název napovídá, budete hrát za žraloka, který má neustále hlad. Nestačí ho tedy nakrmit jednou za čas, ale žrádlo budete lovit neustále, a pokud ne, žralok zemře.

Jó, ryby

V oceánu, ve kterém budete plavat, najdete spoustu druhů ryb. Ne všechny, ale bude moci sníst. Některé mají totiž velké ostny a na ty si ani sám žralok netroufne, protože pokud ano, zraní se. U vás se toto zranění projeví tak, že váš žralok bude mít větší hlad a vy se tak budete muset snažit, najít rychlejší a vydatnější potravu.

Některé druhy ryb a zejména žraloků, ale nebudou nečinně přihlížet, jak se je pokusíte sežrat. Budou se pokoušet o to stejné, a pokud si například v jejich hejnu nedáte pozor, můžou k vám připlout zezadu a zakousnout se.

Screenshot_2013-04-01-18-22-40

 

 

Ryba je kámoš, ne žrádlo

Touto větou se tato hra rozhodně neřídila a platí to i o lidech. Ty jsou pro vás největším lákadlem a můžete je najít například na nafukovacích lehátkách nebo jen tak plovoucí na hladině oceánu. Lidi najdete i v hlubinách oceánu, kde se potápí a opět jsou pro vás do značné míry nebezpečné, protože vás mohou zasáhnout svými harpunami.

V hlubinách oceánu najdete také poklady, toxické barely, které jsou jedovaté, medúzy nebo pro vás nejnebezpečnější, malé a velké bomby. Z počátku jsou pro vás smrtící, později v hraní za jiné žraloky, dokážete i toto setkání přežít.

Screenshot_2013-04-01-18-24-33

Více druhů žraloků

Ve hře nenajdete jen jednoho žraloka, ale rovnou 5. Každého si ale budete muset odemknout postupně poté, co dosáhnete s předchozím žralokem desátý level. Podle obrázku níže si také můžete všimnout, že každý žralokem nejen že roste, ale můžete si u něj vylepšovat například rychlost nebo sílu skusu. Vylepšování se platí ve zlatých, které získáte přímo ve hře, žraním obyčejných nebo zlatých ryb nebo lidí. Aby toho nebylo mále, k zisku peněz vám můžou pomoci také dílčí úkoly, na které se můžete podívat v menu, kde najdete mimo jiné také muzeum ryb.

Screenshot_2013-04-01-18-21-04

Závěr

Hra nenabízí nic převratného oproti svému předchůdci, ale nový grafický kabátek a pár vylepšení, této hře přece jen dává nějaký ten bod navíc, a pokud se chcete odreagovat u jednoduché, ale zároveň zábavné hry, neváhejte zkusit sežrat pár ryb a lidí.

Hodnocení: 9,5/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here